Wielu restauratorów i hotelarzy w swoich lokalach chciałoby zamontować kominek. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Doskonałą alternatywą są biokominki, które nie tylko tworzą niepowtarzalny, zachwycający klimat, ale również są bezpieczne dla gości lokalu.

biokominek-w hotelu EcoSmart_900DB_Shochu_Bar_GER2

Biokominki to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie nowoczesne wzornictwo połączone z najwyższą jakością. Różnorodność dostępnych na rynku propozycji, pozwala na zamontowanie urządzenia właściwie w każdym wnętrzu. W restauracjach i klubach o niewielkim metrażu doskonale sprawdzą się modele naścienne.  Z kolei proste, geometryczne formy paleniska mogą stać się centralnym punktem restauracji, a niektóre z nich doskonale wkomponują się w elementy zabudowy recepcji czy baru. Charakter wnętrza lokalu jest równie ważny jak karta dań. Tańczące płomienie mogą na gościach zrobić tak samo duże wrażenie jak wysublimowane menu. Ciepło bijące z paleniska zatrzyma ich na dłużej w restauracji i zachęci do powrotu.

biokominek-w hotelu EcoSmart_650DB_EquBar0176_AUS

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ekologiczne kominki nie produkują dymu, gazu ani czadu. W przeciwieństwie do swoich tradycyjnych odpowiedników nie wymagają wentylacji ani instalacji kominowej. Do ich użytkowania nie potrzeba również specjalnych zezwoleń budowlanych ani odbioru technicznego.  Dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości i nowoczesnej technologii, biokominki to gwarancja bezpieczeństwa. Jest ono szczególnie ważne w pomieszczeniach, w których przebywa wiele osób. Zaprojektowane z najwyższą starannością paleniska są niezwykle stabilne, dodatkowo można je dociążyć, aby zapobiec ich przesunięciom lub przewróceniom. Wyposażone w opcje samogaszenia, w przypadku wywrócenia urządzenia, ogień gaśnie samoczynnie. Ekologiczne, łatwe w użytkowaniu i montażu paleniska charakteryzują się również długim czasem spalania, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach użyteczności publicznej takich jak restauracje, bary czy kluby.

Ecosmartfire-biofireplace-hotel-biokominek-hotel11