Projekt wnętrza klasycznego wymaga starannie dobranych elementów wyposażenia wnętrz. W tego typu wnętrzu powinniśmy unikać silnie błyszczących powierzchni metalowych, prostych kształtów i ostrych, jednolitych kolorów. Dotyczy to również kształtów biokominków.

We wnętrzu klasycznym nic tak idealnie nie będzie się komponowało, jak biokominek z rzeźbioną, frezowaną obudową nawiązującą na tradycyjnego kominka na drewno. Kolorystyka również powinna być utrzymana w stronę naturalnych materiałów (kamienia lub drewna). Bardzo dobrze będzie komponowała się również powierzchnia z fakturą ułożonych na przemian cegieł ceramicznych.

Biokominki nawiązujące do tradycyjnych kominków opalanych drewnem.

foto: RUBY FIRES

Nie musimy się obawiać, że wśród projektów biokominków nie znajdziemy projektu odpowiedniego do naszego klasycznego domu lub mieszkania. Jest wiele modeli, których obudowa jest identyczna jak przy kominku tradycyjnym. We niemal wszystkich takich przypadkach biokominki te ustawia się je pod ścianą, co jest charakterystyczne dla kominków opalanych drewnem ze względu na bezpośredni kontakt z pionem kominowym wybudowanym w ścianie. Raczej nigdy nie ustawia się ich jako wolno stających. Nie oznacza to jednak, że biokominki klasyczne nie mogą wolno stojące. Jest wiele modeli biokominków, które swoim kształtem przypominają tradycyjne żeliwne kozy i piecyki.

Projekt biokominka nawiązujący do tradycyjnej kozy – piecyka opalanego drewnem.

foto: BEEFIRE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *