Inspiracje do tworzenia biokominków projektanci czerpią z różnych sfer życia codziennego i różnych kultur świata. Również zimna, niedostępna Rosja może być fantastycznym źródłem natchnienia. Przykładem jest biokominek Ogon firmy Conmoto.

Autorem tego wyjątkowego dzieła jest artysta projektant Alim Pasht-Han, który jest zafascynowany żywiołem ognia i tradycyjnymi, rosyjskimi lalkami Matrioszka. Jego fascynacje przeobraziły się w tą wyjątkowo piękną i oryginalną formę o zmysłowych kształtach, która tryska swą energią tradycji rodem z za wschodniej granicy. Projektant udoskonalał swój projekt we współpracy z niemiecką pracownią projektową Vertijet. Następnie został przekazany do opracowania technologicznego i produkcji w fabryce porcelany Reichenbach.

Ponieważ całość jest zrobiona z wysokiej jakości ceramiki, konstrukcja biokominka sprawia wrażenie niezwykle delikatnej, kruchej i drogiej. Wydaje się, że należy z nią postępować bardzo delikatnie, niemal jak z unikalną, antyczną wazą chińską.

Biokominek ten jest pięknym elementem dekoracyjnym, nawet wówczas, kiedy jest wygaszony. Czeka tylko na zdjęcie górnej części uwalniającej drzemiący w jego wnętrzu ogień. Model ten jest wykonywany w całości jako biały, natomiast potem jest ręcznie malowany w kolorze platyny. W sprzedaży dostępne są dwa modele kolorystyczne, jedna z przeważającym kolorem białym lub druga błyszcząca, platynowa.

Dane techniczne:

Wysokość: 33 cm

Średnica: 22 cm

Pojemność zbiornika: 0,5 l

Czas efektywnego palenia: 2 – 3 h

Waga: 4 kg

foto: CONMOTO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *