partnerski
Sklep partnerski

Biokominki wkłady – tylko dobrej jakości?

EKSPERT RADZI, OPINIE I PORADY, PALIWA I AKCESORIA — By on 9 maja 2012 15:59

Jeżeli chcemy sami zrealizować sobie obudowę biokominka lub wstawić palenisko biokominka do obudowy z kominka tradycyjnego, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni wkład, a dokładniej palenisko przystosowane do zasilania ba bioetanol.

Wybierając wkład do biokominka musimy również pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Po pierwsze zwróćmy uwagę na jakość wykonania, grubość ścianek i sposób ich łączenia. Unikajmy palenisk lekkich o cienkich ściankach, których łączenia już na oko nie wyglądają zbyt solidnie. Pamiętajmy, że palenisko rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur, a metal odznacza się rozszerzalnością cieplną, tak więc jeżeli zbiornik na paliwo będzie zbyt liche, pod wpływem temperatury może się nieco odkształcić, co spowoduje zablokowanie pokrywy regulującej wielkość szczeliny spalania. Może to doprowadzić do katastrofy, jeżeli przy zapalonym palenisku będziemy się szarpać z pokrywą paleniska.

Po drugie zwróćmy uwagę na odpowiednie rozmiary. Montując go w gotową obudowę lub w konkretne miejsce musimy dokładnie wymierzyć dostępny obszar do jego montażu. Może się bowiem okazać, że zakupione przez na palenisko nie zmieści się tam, gdzie planujemy jego usytuowanie.

Kolejną rzeczą są dodatkowe elementy takie jak zbiorniczki do aromaterapii, wygodny sposób otwierania, sposób uzupełniania paliwa, niezbędne akcesoria użytkowe (takie jak rączka do regulacji płomienia, lejki do uzupełniania paliwa itp.) oraz te dodatkowe, dodawane w pakiecie.

biokominki wkłady biofireplace inserts 01 Biokominki wkłady   tylko dobrej jakości?biokominki wkłady biofireplace inserts 02 Biokominki wkłady   tylko dobrej jakości?foto: BIONLOV

GD Star Rating
loading…
Biokominki wkłady – tylko dobrej jakości?, 4.4 out of 5 based on 5 ratings Oceń artykuł

Formularz kontaktowy - LOVTER EXPERT Darmowe porady dla osób prywatnych, architektów i inwestorów

Tagi: , , , , , , ,

0 Komentarzy

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Zostaw swój komentarz