Od dawna szukałeś dekoracji, która rozświetli i urozmaici Twoje ściany? Obraz czy rodzinne zdjęcie to zbyt banalne rozwiązanie? Nikt nie powiedział, że to właśnie one muszą znaleźć się na ścianie salonu. Ze swoją propozycją przychodzi znany projektant i producent biokominków – firma Bronpi.

Bronpi prezentuje kominek ekologiczny Aquiles, który spokojnie może zastąpić nawet najbardziej wyszukaną dekorację pomieszczenia. Pełni funkcję nie tylko estetyczną, ale również praktyczną, gdyż ekokominki wytwarzają delikatne ciepło wokół. Model Aquiles dostępny jest w kolorystyce czerwonej i białej. Połączenie wyrazistego koloru z uniwersalną i sprawdzającą się w każdych warunkach bielą stanowi doskonałe rozwiązanie, które ożywi cztery kąty. Jednocześnie idealnie wpasuje się w otoczenie i każdą aranżację. Dzięki przeszklonemu frontowi, z pomieszczenia dobrze widoczny jest płomień kominka, który komponując się z czerwienią już na pierwszy rzut oka ożywia panującą w pokoju atmosferę.

Ekonomiczny i łatwy w użyciu

Biokominek jest stosunkowo duży. Jego wymiary całkowite to 806 mm głębokości oraz 1103 mm szerokości. Waga całego urządzenia zamyka się w 44 kilogramach. Ponieważ kominek przeznaczony jest do montażu w ścianie, potrzebne będą dwie osoby, aby go tam umieścić. Zaletą jest jednak to, że produkt nie wymaga instalacji ani podłączenia do przewodu kominowego. Ekologiczne modele kominków są napędzane bioetanolem, który jest uzupełniany na bieżąco. Jednorazowo w zbiorniku mieszczą się 3 litry paliwa. Taka jego ilość wystarcza na 3 h do 13 h nieprzerwanej pracy kominka. Urządzenie spala bowiem od 0,23 kg do 0,86 kg bioetanolu na godzinę. Wahania te mogą zależeć od intensywności płomienia. Moc prezentowanego ekokominka sięga 3,5 kW. Może on zatem ogrzać 64 m³ domu, w którym pracuje. Aparat posiada funkcję wentylowania.

Jeśli brakuje Ci pomysłu na oryginalne urozmaicenie jednolitych ścian salony lub innego pomieszczenia, biokominek będzie idealnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Urządzenia tego typu są również całkowicie bezpieczne, ponieważ nie wydzielają dymu i oparów, które wydobywają się z tradycyjnego kominka.