Zawsze marzyłeś o palenisku w ogrodzie, ale nie możesz zdecydować się, w którym miejscu je ustawić? Dzięki twórcom biokominka Ayre – firmie Ecosmartfire – możesz za każdym razem mieć swoje wymarzone palenisko w innym miejscu.

Biokominek Ayre marki Ecosmartfire spełnia wymagania osób o nowoczesnym i wysmakowanym guście. Szczególnie spodoba się tym, którzy preferują geometryczne kształty w aranżacji przestrzeni wewnątrz domu i w ogrodzie. Kominek ekologiczny ma kształt koła przypominającego misę. Biokominek ustawiono na delikatnie uniesionej podstawie, w której umieszczony jest palnik. Dzięki tak niskiemu osadzeniu go w obudowie nie gaśnie on przy silniejszych podmuchach wiatru. Palnik ekokominka jest jednocześnie położony na dekoracyjnych kamieniach, które można dobrać do obudowy na zasadzie kontrastu, czyli jasne kamienie do czarnej obudowy lub ciemne do jaśniejszego biokominka, albo kierując się regułą podobieństwa. Wszystko zależy od gustu i wyobraźni posiadacza. Nie trzeba jednak ograniczać się jedynie do kamieni. Wokół palnika można śmiało umieścić także inne materiały dekoracyjne, pod warunkiem, że będą one ogniotrwałe. Brzegi misy pozostają  z kolei wolne od jakichkolwiek dodatków i mogą eksponować prostotę, a jednocześnie wysmakowany wygląd obudowy kominka.

W zależności od upodobań właścicieli kominka, jego kolor można wybrać spośród dostępnych: kolor ziemi, kości, grafitu lub rdzy. Projektanci, tworząc biokominek ze szczególnym przeznaczeniem do stosowania w ogrodzie, postawili na naturalne barwy, które dobrze wkomponują się w otaczającą je przestrzeń. Ponieważ biokominek został wykonany ręcznie, dopracowano nawet najmniejsze jego szczegóły.

Istotą biokominków jest ekologiczne paliwo, które pozwala rozpalić ogień w palniku. Również ekokominek Ayre jest napędzany za pomocą bioetanolu, który zapewnia nie tylko długotrwałe utrzymanie płomienia, ale również jego żywy, pomarańczowy kolor.

Producent zadbał nie tylko o efektowną i zadowalająca pracę kominka ekologicznego Ayre, ale także o bezpieczne jego przechowywanie w czasie, kiedy jest on wygaszony. Do kompletu dołączona jest pokrywa, która zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo właścicieli, gdy nie korzystają z tego innowacyjnego produktu.

biokominek-ayre-ecosmartfire-2