Jesień mamy już w pełnej krasie. Niestety minęła ta piękna, złota, polska, a przyszła chłodna, mokra i szara. Warto zatem urozmaicić sobie nieco ten czas i wprowadzić do swojego otoczenia nieco ciepła i koloru. Takie rozwiązanie w postaci biokominka Bologna proponuje marka Ruby Fires.

W każdym miejscu i na każdą okazję

Model Bologna ma klasyczny kształt prostopadłościanu i jest dostępny w równie uniwersalnych i eleganckich kolorach czerni i szarości (oznaczonej symbolem inox). Organizacja miejsca, w którym zapłonie ekopłomień jest w zasadzie dowolna. Sprawdzi się on zarówno w mieszkaniu czy domu, jak i poza nim. Biokominek możemy umieścić na stole, przy którym spożywamy posiłek, bądź na półce. Znajdzie on też swoje miejsce na werandzie przy leżaku lub wśród ogrodowych roślin, oświetlając je nieco i nadając przestrzeni magicznego klimatu.

biokominek-ruby-fires-bologna-2

Solidny i z pełnym wyposażeniem

Biokominek Bologna został wykonany na planie kwadratu. Krawędź jego podstawy mierzy 277 mm. Wysokość sięga z kolei 484 mm. Obudowę wykonano ze stali nierdzewnej, dzięki której kominek nie ulegnie zniszczeniu nawet w deszczu, stojąc przed domem lub na balkonie. W obudowę wmontowano szyby znajdujące się ze wszystkich czterech stron konstrukcji. Dzięki całkowitej zabudowie wokół płomienia nie ma możliwości wydostania się ognia lub paliwa poza kominek. Jest on zatem bezpieczny, a korzystać z niego mogą nawet dzieci. Możliwy jest zakup biokominka w wersji z czarnym filarem, stanowiącym jego podstawę, lub bez filara.

Palenisko pomieści na raz 1,2 l bioetanolu. Taka jego ilość powinna wystarczyć na około 5 godzin pracy urządzenia. Biokominek działa dzięki 2 kW mocy. Zestaw, który otrzymamy przy zakupie modelu Bologna zawiera także lejek, zapalniczkę, instrukcję obsługi i gwarancję na 2 lata.

Kominek ekologiczny marki Ruby Fires można wyposażyć w dodatkowe elementy, stanowiące ozdobę i urozmaicenie klasycznego wyglądu produktu. Można to zrobić chociażby za pomocą drobnych kamieni dostępnych w ofercie producenta.

biokominek-ruby-fires-bologna-3