Szklane tuby i walce to zdecydowanie jedna z ulubionych form biokominków, z jakich korzystają projektanci i użytkownicy. Zyskują one przede wszystkim dzięki swoim walorom estetycznym, ale także możliwemu uniwersalnemu wykorzystaniu. Wieczorową porą do ogrodu wprowadzają nieco magii, ale sprawdzą się także w domu.

Tym razem projektanci z firmy Acquafuoco stworzyli model specjalnie z myślą o tych, dla których jedną z najwyższych wartości jest ciepło domowego ogniska, a przyjemność czerpią z chwil spędzonych w gronie najbliższych. Biokominek CABARÈ pozwoli im poczuć to ciepło nie tylko w przenośnym, ale również w dosłownym znaczeniu tego zdania.

Bioominek CABARÈ jest niewielkich rozmiarów, zgrabnym i minimalistycznym modelem, który dzięki tym cechom może być ustawiony na stole, przy którym zasiądziemy wraz z rodziną lub znajomymi. 22 cm średnicy podstawy biokominka z pewnością nie zajmą wiele miejsca. Tym bardziej, że wolną część podłoża także można wykorzystać, umieszczając w pojemniku drobne przedmioty. Średnica samej tuby z palnikiem wynosi 12 cm. Jej wysokość z kolei sięga 26,5 cm. Do delikatnej i lekkiej budowy eko kominka można dobrać pasujące do niego, subtelne kolory. Produkt można otrzymać w uniwersalnych i stonowanych barwach: czerni, bieli, brązu i szarości, które łatwo będzie zestawić z pozostałymi elementami umeblowania pomieszczenia.

Tak przygotowanym przez producenta biokominkiem możemy cieszyć się przez 2,5 h nieprzerwanej pracy urządzenia. Przy maksymalnej mocy kominka ekologicznego – 0,7 kW – napełniony bioetanolem zbiornik pozwala właśnie na tak długi czas użytku. Kominek można ustawić na stole lub w innym miejscu domu na stałe. W razie potrzeby można go jednak także przenieść. Z ciężarem 3 kg na pewno poradzi sobie nawet dziecko.