Car Met to włoska myśl architektoniczna. Przedsiębiorstwo współpracuje z najlepszymi projektantami, którzy tworzą biokominki i inne elementy wystroju wnętrz dla najbardziej wymagających klientów. W tych projektach nie ma jednak żadnego przypadku. Za każdym z nich stoi jakaś historia. Do czego nawiązuje Conca, najnowsza propozycja firmy?
Giacomo Bonarelli, twórca modelu Conca, urodził się w 1957 w Hiszpanii, a od 1987 roku pracuje na swój własny rachunek, współpracując przy tym z wieloma przedsiębiorstwami, między innymi z marką Car Met. W swojej pracy ceni sobie poszukiwanie nowych rozwiązań. Jak sam mówi, tworzy reguły, które następnie będą łamane.
Gdy tradycja spotyka się z nowoczesnością
Inspiracji do stworzenia modelu Conca należy szukać w odległej przeszłości. Zgodnie z zamysłem projektanta ten model ma nawiązywać do Conci, czyli przenośnego, niewielkiego piecyka, wokół którego gromadziły się kobiety. Ciepło, jakie wydobywało się z piecyka, sprzyjało długim rozmowom i wspólnemu spędzaniu czasu. Dlatego główną motywacją do stworzenia tego modelu było odtworzenie tamtej wyjątkowej atmosfery. Tak jak kiedyś kobiety gromadziły się wokół piecyka, tak teraz wokół biokominka mogą się gromadzić całe rodziny. A to wszystko bez szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak dym, popiół czy sadza.
Conca to czysta forma oraz dbałość o proporcje. Ten model ma formę koła, które – należy dodać – symbolizuje doskonałość, harmonię oraz równowagę. Zatem idealnie wpisuje się w myśl, która przyświecała projektantowi. Na środku koła umieszczono palnik, który wypełniany jest bioetanolem, co przywołuje skojarzenia z tradycyjnym ogniskiem. Ten model jest dostępny w ciemnym, klasycznym odcieniu brązu. Propozycja od marki Car Met jest również bardzo funkcjonalna. Jest to bowiem niewielki biokominek wolnostojący, który umieszczono na praktycznych, metalowych nóżkach. To wszystko sprawia, że Conca jest ponadczasowym modelem, który z łatwością można wkomponować właściwie w każde pomieszczenie w domu lub w mieszkaniu.