Mimo że teoretycznie sezon na palenie w kominkach dobiegł końca, to nie oznacza, że mamy się pożegnać z widokiem tańczących płomieni aż do jesieni. Zwłaszcza, że rynek oferuje wiele biokominków, które nie tyle ogrzewają, ale przede wszystkim zdobią nasze mieszkania i domy. Przykładem takiego rozwiązania jest CORPUS No.4.

CORPUS No.4 marki Eisenfrank to połączenie niemieckiej precyzji i techniki z kreatywnością niezwykłego wizjonera Franka Berauera.

Dbałość o design…

Projektant z najwyższej jakości walcowanej stali stworzył biokominek o niezwykłym i niepowtarzalnym kształcie … oka. Ta trójwymiarowa, złożona forma z pewnością będzie stanowić centralny punkt każdego pomieszczenia. Wspomniany materiał – walcowana stal – stwarza wiele nowych możliwości. Jego powierzchnia jest bowiem wyjątkowo uniwersalna. Akurat w tym przypadku pokryto ją za pomocą mieszanki rdzy i patyny, co dało niezwykły efekt, lekko już zużytego materiału, nadszarpniętego zębem czasu. Dlatego CORPUS No.4 świetnie komponuje się z prostymi i surowymi wnętrzami, na przykład w połączeniu z ceglaną ścianą.

… i funkcjonalność

Poza wyglądem zadbano również o łatwość używania i prostotę jego instalacji. Mimo że sam kominek nie należy do najlżejszych, bo waży 60kg, to bez problemu można go zamontować na kamiennych i drewnianych ścianach oraz na płytach gipsowo-kartonowych. Należy również podkreślić, że biokominek nie wytwarza szkodliwego dymu, jak i nie wymaga komina i ciągu. Co ważne, wytworzone ciepło nie jest przenoszone na ściany nośne.

CORPUS No.4 jest urządzeniem średniej wielkości. Jego wysokość jest równa 68 cm, szerokość ma 100 cm, a głębokość wynosi 21 cm. Sam zbiornik ma pojemność równą około 2,5 litra, a czas spalania wynosi co najmniej 5 godzin, w przypadku gdy zawór jest całkowicie otwarty.

Podaruj sobie odrobinę przyjemności i ciesz się kojącym blaskiem płomieni przez cały rok!