Biokominki coraz rzadziej mają klasyczną, prostą formą. Projektanci stawiają na nietypowe formy i rozwiązania, które trafią do wybranych odbiorców, tworząc tym samym produkty niezwykle luksusowe i wyjątkowe. Tym tropem poszła marka Sparthem, która zaprojektowała i wyprodukowała dwa biokominki Fenix Scirocco oraz Fenix Bora.

Spartherm to niemiecka, rodzinna marka łącząca najwyższą jakość, bezpieczeństwo z ekskluzywnym wzornictwem. Właśnie z myślą o tych bardziej wymagających klientach firma stworzyła linię ebios-fire, której częścią są wspomniane modele Fenix Scirocco oraz Fenix Bora.

Zderzenie dwóch światów

Biokominki będące częścią serii Fenix to niezwykle efektowne modele stworzone poniekąd w hołdzie dla miłośników jachtów, statków i ogólnie pojętej żeglugi. Fenix Bora swoją konstrukcją przypomina wyjętą z lat 50. motorówkę Riva, bodaj najsłynniejszy i najbardziej luksusowy tego typu model na świecie. Z kolei Fenix Scirocco przywodzi na myśl większe i równie ekskluzywne jachty. Te dwa modele wykonano z niezwykłą dbałością o każdy szczegół. Do ich konstrukcji wykorzystano bowiem stal, stal nierdzewną oraz szkło. Z kolei wykończenie tych tworzyw do złudzenia przypomina mahoń z eleganckimi białymi detalami i przyciemnianym szkłem.

Bezpieczny płomień

Zachwyca również przewrotne, ale trzeba przyznać, że bardzo efektowne połączenie ognia i wody. Jednak nie ma co ukrywać, aby cieszyć się ich widokiem na co dzień należy dysponować dosyć sporą powierzchnią. Mniejszy Fenix Bora wymaga bowiem przestrzeni rzędu 84 m³, a Fenix Scirocco potrzebuje aż 170 m³. Ważą odpowiednio 73 kg i 130 kg. Dlatego tak chętnie te biokominki są wybierane do zdobienia przystani lub luksusowych hoteli.

Biokominki z linii ebios-fire to również gwarancja bezpieczeństwa. Przede wszystkim działają za pomocą niezwykle ekologicznego bioetanolu. Wyposażono je również w bardzo wygodny automatyczny palnik ukryty w specjalnie do tego przeznaczonym podium. Warto również zaznaczyć, że maksymalny czas spalania dla modelu Fenix Bora wynosi wynosi 50 godzin, a dla Fenix Scirocco jest równy 25 godzin. Jednak w obu przypadkach po ośmiu godzinach nieprzerwanej pracy następuje automatyczne wyłączenie.

biokominek-fenix-ebios-fire