Inspiracją dla stworzenia wyjątkowego biokominka może być każda, najmniejsza cząstka otaczającego świata. Projektanci chętnie inspirują się ulicami wielkich miast: głośnym Nowym Jorkiem, klasycznym Rzymem czy urokliwym Paryżem. Czerpią z natury, sztuki lub nawet literatury. W przypadku najnowszej propozycji od marki Vauni – Globe Low Foot – inspiracją była … kula ziemska.

Szwedzka marka Vauni to niezwykle kreatywny zespół projektujący, produkujący oraz dystrybuujący ekokominki zasilane przyjaznym dla środowiska etanolem.

biokominek-vauni-globe-low-foot

Klasyczna forma w nowoczesnym ujęciu

Model Globe Low Foot o tradycyjnej formie kuli został zainspirowany i stworzony z miłości oraz z poszanowania kuli ziemskiej. Tym samym projektanci marki zaproponowali prosty i jednocześnie elegancki design, który doskonale wkomponuje się w przytulne domowe wnętrze. Designerzy marki zadbali o to aby ten biokominek był atrakcyjną ozdobą i dopełnieniem wnętrza zarówno z ogniem, jak i bez ognia. Zaletą dla każdego miłośnika wystroju pomieszczeń z pewnością będzie fakt, że Glob Low Foot jest wolnostojący i mobilny – przestawienie go nie sprawi żadnego problemu. Sam produkt jest niewielki (600×610×580 mm) i waży 38 kilogramów. Może być zatem bez przeszkód ustawiony zarówno bezpośrednio na podłodze, jak i na większym blacie. Ponadto można go bez problemu obracać o 360 stopni, tak aby uzyskać otwór w pożądanym przez nas położeniu.

Szeroki wybór kolorów

Globe Low Foot to również wiele wariantów kolorystycznych. Biokominek jest bowiem dostępny zarówno w klasycznych i uniwersalnych odcieniach, takich jak na przykład: czysta biel, głęboka czerń, delikatna szarość. Projektanci pomyśleli też o tych, którzy w aranżacji wnętrz lubią mocne akcenty kolorystyczne jak chociażby: wyrazista czerwień, zgaszona zieleń, turkus, granat, a nawet złoto. Z kolei wkładka wokół palnika jest dostępna w trzech wariantach: żeliwnym z matowym czarnym wykończeniem, w białym marmurze i w polerowanym czarnym granicie.

Archiexpo

Ekologia przede wszystkim

Tak jak sam biokominek został zaprojektowany w taki sposób, aby przypominał glob, tak zadbano również o to, aby urządzenie pracowało w zgodzie z naturą. Globe Low Foot ma wmontowany najbardziej zaawansowany palnik etanolu, jaki jest dostępny na rynku. Jest gwarancja czystego wnętrza – bez popiołu, sadzy oraz dymu. Całkowita pojemność zbiornika wynosi dwa litry, a czas spalania wynosi minimum pięć godzin. Ponadto zaletą tego biokominka jest możliwość regulacji wydzielanego ciepła, a także samego płomienia.

Globe Low Foot od marki Vauni to unikatowa propozycja dla wielbicieli nietypowych rozwiązań w wystroju wnętrz – stworzona z miłości do naszej planety.

biokominek-vauni-globe-low-foot-2