Biokominki mogą mieć różne kształty. Klasyczne w kształcie okręgów, prostokątów, kwadratów, czy też bardziej ekstrawaganckie i wymyślne, jak te przypominające piramidy lub walce. Hexagon, najnowsza propozycja od włoskiej marki Altrofuoco, ma kształt sześciokąta.

Ktoś może powiedzieć, że geometryczne kształty są oczywiste i nudne. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni i zabawa formą, aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

Symboliczny kształt

Hexagon to wariacja na temat klasycznego sześciokąta. Dolna część tego biokominka jest nieco bardziej wysunięta oraz dłuższa od górnej części. Dzięki takiemu rozwiązaniu projektanci stworzyli półkę, na której umieścili płomień, a dokładniej zbiornik o pojemności 0,85 l, w którym możemy umieścić bioetanol. Całość daje wrażenie ciekawie wyglądającej bryły o nieregularnych kształtach. Co ciekawe sam sześciokąt jest symbolem Peruna, czyli słowiańskiego boga władającego piorunami. Natomiast sama figura geometryczna miała za zadanie ochraniać domy przed nawałnicami, piorunami i innymi niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. Taka symbolika nie determinuje oczywiście położenia naszego biokominka. Jakie jest zatem najlepsze miejsce dla modelu Hexagon?

Naścienna awangarda

Eko rozwiązanie od marki Altrofuoco jest przeznaczone do powieszenia na ścianie. To dobre rozwiązanie dla osób, które szukają nietypowych, naściennych ozdób. Oryginalny kształt i tlący się płomień z pewnością będą przyciągać wzrok. Hexagon będzie świetnym dopełnieniem prostych, oszczędnych w wystroju przestrzeni. Sam biokominek ma średni rozmiar: 71 x 23 x 61 cm i waży 3 kilogramy. Jeśli zaś chodzi o dostępną kolorystykę, to wnętrze tego modelu jest czarne, a obudowa, którą zrobiono z metalu, może mieć jedną z ośmiu barw dostępnych w palecie Altrofuoco: białą, szarą, pomarańczową, niebieską, zieloną, jasno- lub ciemnobrązową lub czerwoną.

biokominek-hexagon-altrofuoco