Dziś mamy propozycję, która z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom minimalizmu w dekorowaniu wnętrz, a jednocześnie miłośnikom praktycznych rozwiązań w tym zakresie. Biokominek Libera znanego na świecie producenta – firmy Horus Bio spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Fenomen tego urządzenia tkwi w unikalnym połączeniu biokominka z paleniskiem otwartym oraz kilku funkcjonalnych półek, które właściciele kominka mogą dowolnie zapełnić. Produkt ten składa się z kilku modułów (zazwyczaj od trzech do czterech przegródek), spośród których jedna to miejsce na palenisko. Pozostałe półki wcale nie muszą pozostać puste. Zamysłem projektantów było właśnie stworzenie takiego elementu wyposażenia, a jednocześnie wystroju pomieszczenia, aby spełniały swoje funkcje estetyczne i dekoracyjne, jednocześnie dając możliwość praktycznego ich wykorzystania i zaaranżowania w dogodny dla siebie sposób.

Biokominek Libera daje nam duże pole do popisu i wiele możliwości aranżacji przestrzeni wokół niego. Biel obudowy ekokominka pozwala na niemal dowolne zestawianie urządzenia z pozostałymi akcesoriami i umeblowaniem danego pomieszczenia. Dobrze będzie komponowała się również z ustawionymi w pustych modułach dekoracjami: ciemnymi wazonami z kwiatami, kolorowymi świecami czy wzorzystymi figurami. Przegródki można również śmiało wykorzystać jako półki na książki. Dzięki szklanym ściankom nie ma obawy, że naszą domową biblioteczkę pochłonie ogień z palnika.

Każda z przegród biokominka ma długość równą 40 cm, co pozwala na stworzenie elementu wystroju o całkowitej długości nawet 1,6 m. Wysokość i głębokość każdej części mierzy z kolei po 30 cm. Moduły tego urządzenia odgrodzone zostały za pomocą szklanych szyb, odpornych na działanie ognia, natomiast podstawę biokominka wykonano z wysokiej jakości, malowanej stali w kolorze białym. Moduł zawierający palnik i zbiornik mieszczący 1,5 l paliwa waży 13,6 kg, a pozostałe części są nieco lżejsze. Każda z nich waży 7,2 kg. Półtora litra bioetanolu, którym napędzane jest urządzenie pozwala na pracę przez około 4 h. Moc grzewcza artykułu wynosi 3 kW/h, co przekłada się na zużycie paliwa od 0,28 l/h do 0,45 l/h.