Starożytne symbole wykorzystywane są we współczesnej sztuce i architekturze coraz częściej. Kreuje się swego rodzaju modę na powrót do korzeni i odwołania do czasów naszych przodków. Firma Bronpi zaprojektowała pewien element wyposażenia mieszkania czy domu, który z pewnością wniesie do wnętrza specyficzny, ale ciepły klimat.

Siła designu

Mowa o biokominku Orion wykonanym w kształcie dużego oka. Płonący wewnątrz ogień sprawia wrażenie, że oko spogląda na mieszkańców i otacza ich przyjemnym, opiekuńczym ciepłem. Kominek ekologiczny ma czerwone elementy, dzięki czemu w połączeniu z płomieniem wizualnie ogrzeje i rozświetli pomieszczenie, w którym go umieścimy. Biokominek posiada otwarte palenisko, co oznacza, że powietrze ogrzane ogniem kominka przedostaje się do pokoju i zwiększa nieco temperaturę. Moc grzewcza pozwala bowiem na ogrzanie 73 m³. Dzięki widocznemu płomieniowi w mieszkaniu zapanuje przyjemna domowa atmosfera. Unikniemy jednak masywnych budowli kominków domowych w ich tradycyjnej wersji i podłączania instalacji wyprowadzającej dym.

Ekonomia w nowoczesnym wydaniu

Eko kominek napędzany jest bioetanolem, który zmieści się w 3,5 – litrowym zbiorniku. Taka ilość substancji będącej źródłem prądu wystarcza na nieprzerwaną pracę nawet do 10 godzin. Kominek ma moc 4 kW. Kominek ekologiczny Orion przeznaczony jest do wbudowania w ścianę, dzięki czemu jest łatwy w utrzymaniu, jego obudowa nie kurzy się, więc nie wymaga częstego sprzątania. Zatem jeśli potrzebujemy oryginalnego i stylowego dodatku do mieszkania, a jednocześnie praktycznego elementu wyposażenia, kominek Orion z pewnością spełni nasze oczekiwania.

biokominek-bronpi-orion-2