Na ścianach zazwyczaj wieszamy ramki ze zdjęciami i obrazy, które dekorują wnętrza naszych domów. Można jednak funkcję estetyczną elementów naściennych połączyć z ich funkcjonalnością. Taki efekt daje biokominek Nabucco marki MaisonFire.

Estetyka

Kominek ekologiczny Nabucco został wykonany jako zakrzywiona, naścienna rama, układająca się w delikatny łuk. Model ten posiada stalową ramę o szerokości kilku centymetrów, która podkreśla ciemną przestrzeń wewnątrz. To w niej znajduje się palenisko biokominka. Płomień doskonale kontrastuje z ciemnym tłem. Ten subtelny dodatek z każdego pomieszczenia uczyni wyjątkową przestrzeń do odpoczynku po ciężkim dniu. Ponieważ kominek ekologiczny wykonano w subtelnej kolorystyce i minimalistycznym stylu, nie zaburzy naszej dotychczasowej aranżacji, a wręcz urozmaici przestrzeń i nada jej klasy. Produkt można otrzymać w kolorze białym, czarnym oraz w odcieniach stali nierdzewnej.

Funkcjonalność

Poza oryginalnym wyglądem i dekorowaniem pomieszczeń, w których sprzęt będzie umieszczony, ekokominek ma również funkcję praktyczną. Urządzenie ociepla nie tylko kolorystykę wnętrz, ale także ich atmosferę i podnosi temperaturę powietrza. Dzięki otwartemu palenisku w trakcie pracy kominka po pomieszczeniu rozchodzi się przyjemne ciepło, jakie daje płomień powyższego modelu.

Biokominek napędzany jest bioetanolem bezpiecznym dla otoczenia i osób przebywających w mieszkaniu, w którym zamontowano kominek. Zbiornik ekokominka jest w stanie pomieścić 1,5 l paliwa, co pozwala na 4 godziny nieprzerwanej pracy. Urządzenie waży 18 kg, co pozwala na swobodny i łatwy montaż. Wymiary kominka ekologicznego (szerokość równa 100 cm, wysokość licząca 43 cm oraz głębokość sięgająca 24 cm) sprawiają, że biokominek nie zdominuje pozostałych elementów, ale będzie stanowił dopełnienie aranżacji.

biokominek-maison-fire-nabucco-2