Obok biokominków naściennych i gotowych do montażu wolnostojących, producenci oferują także wkłady do zabudowy, które można zaadaptować do własnego wnętrza. Stanowią one serce ekologicznego kominka, bez którego nie mógłby on w ogóle funkcjonować. Zbudowany ze stali nierdzewnej wkład posiada własną izolację termiczną.
Wraz z biopaleniskiem to najważniejsze elementy ekologicznego kominka.

Dodatkowo, modele wyposażone w ceramiczny materiał włóknisty usytuowany wewnątrz paleniska, pozwalają na równomierne i długie spalanie bioetanolu oraz nie dopuszczają do powstawania nieprzyjemnego zapachu. Taki zestaw wyposażony jest często w szybki, chroniące przed żywym ogniem.

Dedykowane do indywidualnej zabudowy, wkłady biokominkowe  to inspirujące narzędzie dla architektów. Można je aranżować w dowolny sposób i według własnego projektu. To dobre rozwiązanie dla oryginalnych, autorskich projektów, ponieważ nie musimy rezygnować z wyjątkowej koncepcji wystroju swojego wnętrza.

Cały zestaw można zabudować na różne sposoby i według najbardziej wymyślnych konceptów architekta wnętrz. Od wkładów biokominkowych obudowanych, które nawiązują swoją stylistyką do klasycznych odpowiedników aż po te  zainspirowane nowoczesną formą. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie wkładów we wnękach i półkach. W ten sposób można rozświetlić punktowo ścianę i nadać wnętrzu wyjątkowy klimat. Biokominkowe wkłady to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią oryginalność i brak ograniczeń. Takie produkty w przeciwieństwie do gotowych modeli dają nieograniczone możliwości i pole popisu dla śmiałych idei.

foto: HORUSBIO

One Response

  1. Proszę o wiecej zdjęć zrealizowanych projektów biokominkow w zabudowie. Dziękuje i pozdrawiam
    Iga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *