Biokominki wiszące to dobra propozycja zarówno dla właścicieli dużych jak również małych wnętrz. Takie ekologiczne kominki zajmują niewiele miejsca a niektóre modele mogą optycznie powiększyć pomieszczenie. Ich Instalacja jest niezwykle prosta, wystarczy powiesić i korzystać z uroków ognia.

Biorąc pod uwagę konstrukcję tych urządzeń możemy wybierać wśród biokominków płaskich, przylegających do ściany jak również tych wypukłych. Te pierwsze swoją budową przypominają obraz. Wkład takiego kominka jest wbudowany we wnękę lub jest tak płytki, że nie wymaga dodatkowych wgłębień w ścianie. Natomiast te drugie, bardziej wypukłe posiadają palenisko, które oddzielone szybką ochronną, odstaje od powierzchni ściany.

Popularnym kształtem wśród naściennych biokominków są panoramiczne prostokąty. W tym formacie w całej okazałości możemy podziwiać płomienne języki. Zdarzają się jednak bardziej wyszukane formy, takie jak regularne okręgi czy trójkąty. Wiszące ogniowe dekoracje tworzą spójną całość w nowoczesnych wnętrzach, ale też klasycznych. W pokojach urządzonych w tradycyjnym stylu ciekawie będą prezentować się biokominki o grubej ozdobnej ramie, które w ten sposób utworzą dynamiczny obraz żywego ognia.

Ekologiczne kominki naścienne zbudowane są najczęściej ze stali, ceramiki i hartowanego szkła, które nadaje im lekkości. Dzięki temu na ścianie prezentują się efektownie i jednocześnie nie przytłaczają wnętrza.

foto: BIOFIREPLACE.it

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *