Woda i ogień to dwa przeciwne sobie żywioły. Czy można je w ciekawy sposób połączyć? Inspirującym duetem może być zestawienie biokominka zewnętrznego z taflą wody. To ciekawa propozycja dla właścicieli ogródków z oczkiem wodnym, stawem czy basenem. Taki ekologiczny kominek oprócz swoich walorów dekoracyjnych posiada ważną funkcjonalność. Swoim ogniem niesamowicie rozświetla otoczenie. W ten sposób z wypoczynku w ogrodzie czy na basenie możemy korzystać znacznie dłużej. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu amatorom wieczornych, letnich kąpieli w basenie.

Biokominek w towarzystwie akwenów to niezapomniane wrażenia estetyczne, zwłaszcza nocą. Duże zbiorniki czy też małe, kameralne oczka wodne wraz z otaczającą je roślinnością zyskują zupełnie inny, magiczny wygląd. Emanujący blask płomieni potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat a przy tym zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Rodzaj zagospodarowania wodnego ogrodu, determinuje rodzaj, wygląd i styl biokominka. Ze względu na jego mobilny charakter, ekologiczny kominek możemy przestawiać w dowolne miejsce według potrzeb i upodobania. Dla ozdobnych oczek wodnych idealne są biokominki naturalne, w kształcie pochodni czy przypominające wyglądem małe ogniska. Z kolei w przypadku luksusowych basenów, dobrze sprawdzą się biokominki o nowoczesnym designie. Mogą to być minimalistyczne kominki ze szklaną szybą, których płomienie będą odbijać się w tafli wody a także praktyczne zestawienia. Biokominek, który jednocześnie jest półką na orzeźwiające napoje, zachwyci podczas wypoczynku na basenie. Takie ciekawe połączenia sprawiają, że biokominek w towarzystwie ogrodowych akwenów tworzy niezwykłe kompozycje ognia i wody.

foto: MOVING FIRE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *