Mobilność, ekologia, duża paleta rozmiarów i modeli, dekoracyjny efekt oraz właściwości grzewcze. Te cechy decydują o wyborze biokominka przez użytkowników forów dyskusyjnych. Postanowiliśmy prześledzić ich rozmowy. Czym kierują się klienci podczas podejmowania decyzji o zakupie tego urządzenia?

Mobilność – to cecha, która daje ogromną przewagę biokominkom nad ich tradycyjnymi odpowiednikami. Wiele osób stawia ten ważny aspekt na pierwszym miejscu. Na ekologiczny biokoiminek mogą sobie pozwolić zarówno właściciele domów jak również mieszkań. Niezależnie od wielkości pomieszczenia. Takie urządzenia nie wymagają instalacji kominowej czy pozwoleń budowlanych a ich montaż jest dość prosty.

Ekologia – Polacy coraz częściej doceniają dbałość o środowisko naturalne. Biokominki wybierają ze względu na to, że podczas spalania nie produkują czadu, trujących gazów a także sadzy i popiołu. Dodatkowo nie wysuszają pomieszczenia, w którym się znajdują, a także nie powodują rozsychania się drewnianych parkietów. Natomiast wydzielają nawilżającą wnętrze parę wodną, co w połączeniu z olejkami eterycznymi wzbogaca przestrzeń o nowe aromatyczne zapachy.

Duża paleta rozmiarów i modeli – to istotna kwestia. Mnogość rozmiarów i modeli daje ogromne możliwości aranżacyjne. Dzięki temu możemy dopasować biokominek do wnętrza, a nie na odwrót. Małe, duże, klasyczne i nowoczesne – każdy znajdzie coś dla siebie.

Dekoracyjny charakter ekologicznych kominków jest również brany pod uwagę przez uczestników internetowych dyskusji. Szukamy biokominków, które będą oryginalną ozdobą naszych mieszkań i domów.

Oprócz walorów estetycznych żywo dyskutowana jest funkcjonalność tych urządzeń i ich zdolności grzewcze. Ekologiczny kominek nie jest w stanie zastąpić tradycyjnego ogrzewania, ale może delikatnie ogrzać pomieszczenie, w którym się znajduje. Niestety na forach pojawiają się również opinie na temat tanich „biokominkach” , które mogą wyrządzić w domu wiele szkód. Prawdziwe ekologiczne kominki to nieco większy wydatek, dlatego warto zapoznać się z asortymentem autoryzowanych producentów, którzy gwarantują bezpieczeństwo swoich urządzeń.

foto: SAFRETTI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *