Rzadko kiedy zdarza się, żeby producent proponował inne zastosowanie dla swojego biokominka jak tylko funkcję grzewczą. Niespodziewanie firma Cocoon Fires z Australii, gdzie przez większą część w roku panują wysokie temperatury zaproponowała biokominek, który może być z powodzeniem być wykorzystany jako podręczna lodówka. Tak to prawda!

W upalne dni, kiedy marzymy wyłącznie o ochłodzeniu się, biokominek nazwany Aeris Stainless Steel można wypełnić lodem i trzymać w nim napoje lub inne produkty przeznaczone do ogólnego dostępu dla mieszkańców domu lub gości. Takie wykorzystanie z pewnością idealnie sprawdzi się na letnim przyjęciu przy basenie lub na werandzie. Nasi goście nie będą musieli buszować po ukrytych lodówkach, tylko wygodnie sięgną sobie do wnętrza biokominka.

Model jest skonstruowany całkowicie z nierdzewnej, polerowanej stali, został zaprojektowany przez Federico Otero i jest przeznaczony do podwieszenia na suficie. Użyte do jego budowy materiały oraz kształt tego biokominka nadają całości lekko industrialnego charakteru, aczkolwiek wyjątkowo precyzyjny sposób wykończenia nadaje ogólnego wrażenia harmonii i elegancji. Biokominek ten idealnie sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Decydowanie największa zaleta tego biokominka jest możliwość jego powieszenie w dowolnym miejscu w mieszkaniu i możliwość jego obrotu 360 stopni wokół własnej osi. Model ten ma również regulowaną w sposób stopniowy (6 poziomów) wysokość podwieszenia.

Dane techniczne:

Średnica: 60 cm

Wysokość: 38 cm

Pojemność zbiornika: 1,5 l

Średni czas palenia: do 6 h

Cena modelu to ok. 3 500,00 dolarów amerykańskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *