Biokominek Archimede to niebanalny pomysł znanej, włoskiej marki Acquaefuco, która zasłynęła na świecie jako producent niekonwencjonalnych i nowoczesnych rozwiązań grzewczych. Archimede łączy w sobie nie tylko funkcjonalność, ale i przykuwający wzrok design.

Nietuzinkowy design

Inspiracją do stworzenia tego modelu było tradycyjne ognisko. Biokominek to niewielkie palenisko znajdujące się wewnątrz metalowego stelażu zaprojektowanego na wzór stożka. Dzięki temu, że stworzony jest z metalowych łączeń o kształcie spirali, mamy możliwość rozkoszowania się widokiem delikatnego płomienia przez cały czas. Biokominek może być ustawiony w dowolny sposób, ponieważ palenisko jest widoczne z każdej strony. Ponadto Archimede jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu może być ustawiony w dowolnie wybranym miejscu.

biokominek-aquaefuoco-archimede-2

Przydomowe ognisko

Biokominek dzięki swej konstrukcji do złudzenia przypomina przydomowe ognisko. Z taką też myślą został stworzony. Model ten został również przystosowany do umieszczenia na zewnątrz. Świetnie sprawdzi się w naszym ogrodzie, ale również będzie ciekawą dekoracją nowocześnie urządzonego tarasu, a także balkonu. Dzięki temu, że spirala w której umieszczono palenisko wykonana jest ze stali o delikatnym połysku, biokominek łatwo dopasuje się niemalże do każdego pomieszczenia, bez względu na jego kolorystykę. Archimede, to rozwiązanie dla tych, którzy lubią spędzać długie, letnie wieczory, wpatrując się w delikatny płomień, który pozwala nam się odprężyć i przypomnieć chwile spędzone przy ognisku w czasach dzieciństwa.

biokominek-aquaefuoco-archimede-4