Piękne, smukłe, łagodne i opływowe kształty. Tak w kilku słowach można opisać biokominek Calypso marki Cosihome. Jego oryginalna forma pozwala za każdym razem inaczej interpretować jego wygląd. Raz widzimy falę, czasami może być to piorun, innym razem odwrócona litera „S”.

Dowolność interpretacji kształtu tego specyficznego naściennego biokominka sprawia, że znajdzie zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach, jak również tych urządzonych z nutą pop-art. Te pierwsze charakteryzują się minimalizmem zarówno w zakresie wystroju jak również kolorystyki. Dominują spokojne i zrównoważone barwy oraz kształty. Biel i stalowa szarość, które spotykane są najczęściej, mogą jednak sprawiać wrażenie chłodnych i surowych. Warto ocieplić takie wnętrze – dosłownie, w formie biokominka oraz w przenośni za pomocą kolorowych akcentów. Jednak, aby nie burzyć całego konsekwentnego schematu, warto postawić jedynie na mocny detal, który będzie wnętrzarską kropką nad „i”. W tej roli świetnie sprawdzi się Calypso – jednobarwny biokominek występujący w wielu opcjach kolorystycznych, który ożywi minimalistyczne przestrzenie.

W przypadku śmiałych wnętrz urządzonych w klimacie pop-art Calypso będzie stanowił idealne uzupełnienie. Styl charakteryzujący się feerią barw, zaskakującą różnorodnością technik, choć lata największej świetności ma już za sobą, to grono jego fanów jest wciąż liczne. Co ciekawe, sam biokominek Calypso swoją formą nawiązuje do słynnego i charakterystycznego dla stylu pop-art krzesła projektu Vernera Panton w kształcie litery „S” – klasyka dizajnu i ikony lat 60-tych. Kolory biokominka Calypso – czyste, wyraziste i śmiałe nadadzą wnętrzom wesoły a nawet nieco szalony wygląd. Płaska obudowa wokół paleniska w modelu Calypso to również idealna przestrzeń do  dekoracji ceramicznymi polanami.

Direct Chemineé , producent tego urządzenia zadbał o to, by model ten oprócz doznań estetycznych, uwzględniał również kwestie bezpieczeństwa Materiał użyty do produkcji biokominka jest wytrzymały na bardzo wysokie temperatury rzędu 1600oC. To właśnie bezpieczeństwo, technologia i jakość Calypso sprawiły, że biokominek ten został nagrodzony złotym medalem na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie w 2007 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *