Zaprojektowany przez uznanego i nowatorskiego projektanta Federico Otero biokominek Cocoon Vellum Black jest przykładem unikalnej sztuki nowoczesnej. Jego kształt przywodzi na myśl klimaty portowe lub specyficzne wykończenia statku. Jego subtelny design z pewnością doda wyrafinowanego stylu, szyku i elegancji do każdego wnętrza. Szczególnie polecany miłośnikom dalekich podróży morskich.

Biokominek ten jest zrealizowany ze stali węglowej i czarnego wykończenia odpornego na wysokie temperatury. Wykończenie stanowi 70 % czarnej farby matowej i 30 % połyskującego arkusza stali nierdzewnej. Model jest przystosowany do montażu na ścianie, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynków. Łatwo wyjmowany zbiornik na paliwo mieści 1,5 litra bioetanolu, co pozwala na 4 – 6 godzin efektywnego palenia, oczywiście w zależności od stopnia otwarcia paleniska. Regulacja płomienia jest bardzo prosta, podobnie jak sposób jego montażu. Model sprzedawany jest jako kompletny i gotowy do instalacji.

Vellum Black ma 60 cm średnicy, a od ściany odstaje na ok. 38 cm (mierzone łącznie z uchwytem montażowym). Cena tego biokominka wynosi ok. 2 400 dolarów amerykańskich.

fot. COCOON FIRES

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *