Łączenie funkcji biokominka z innymi funkcjami użytkowymi jest bardzo popularnym zabiegiem stosowanym przez projektantów. Jednym z przykładów takiego projektu jest biokominek Lasize firmy Ruby Fires. Regularna, prostopadłościenna forma tego biokominka kryje w swoim korpusie z palenisko umiejscowione w górnej części oraz  otwartą półkę, która można wykorzystać w dowolny sposób.

Dolna półeczka idealnie sprawdzi się jako miejsce przechowywania czasopism, książek lub elementów dekoracyjnych. Całość sprawia wrażenie bardzo spójnej i czystej kompozycji. Biokominek ten będzie idealnie pasował do wnętrz o charakterze nowoczesnym, zwłaszcza tych o bardzo minimalistycznym wystroju.

Obudowa tego biokominka wykonana jest z wysokiej jakości płyty MDF, lakierowanej półmatową farbą odporną na wysokie temperatury w kolorze białym. Natomiast wnętrze stanowi stalowy wkład lakierowany proszkowo żaroodporną farbą na kolor czarny.

Ciekawym rozwiązaniem tego biokominka jest wyposażenie go w rolki umieszczone w dolnej części, zapewniające jego mobilność.

Palenisko ma pojemność 1 litra, co pozwala na efektywne spalanie biopaliwa do 3 godzin. Posiada  ono wewnętrzny wkład ceramiczny, który pochłania biopaliwo jak gąbka i nie dopuszcza do wylania etanolu w przypadku przewrócenia lub przechylenia biokominka. Ponadto, takie rozwiązanie zapewnia równomierne spalanie paliwa i nie dopuszcza do powstawania nieprzyjemnego zapachu. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają również dwie szyby z mocowaniami.

Wymiary biokominka to: 980 mm szerokość / 1360 mm wysokość / 320 mm głębokość.

Cena tego biokominka wynosi 3999,00 zł.

foto: RUBY FIRES

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *