Jak już zapewne wielu naszych czytelników wie, najpopularniejszymi wśród biokominków są te  przeznaczone do wieszania na ścianie. Wśród nich znajdziemy wiele modeli ozdobnych, stylizowanych, o wymyślnych kształtach i kolorach. Są też takie, które zaskakują swoją subtelnością, elegancją i szykiem.

Przykładem takiego biokominka jest Hefajstos firmy Dreyke. Ten bardzo elegancki biokominek, którego nazwę zaczerpnięto z mitologii greckiej, doskonale będzie pasował do wszelkiego rodzaju wnętrz. Jego dyskretny projekt najbardziej wpisze się we wnętrza urządzone w stylu modernistycznym i nowoczesnym.

Model ten jest przystosowany do powieszenia na ścianie biokominek odznacza się niezwykle subtelnym i smukłym design. Tylna czarna płyta jest wspaniałym tłem eksponującym blask wydobywających się z paleniska płomieni. Biokominek wyposażono w długie na blisko 80 cm palenisko, z którego poprzez małe otwory wydobywa się aż 7 płonących równocześnie płomieni. Zestawienie w jednej linii odrębnie migoczących ogni daje niesamowity wizualny efekt falowania płomieni, który z pewnością spodobałby się nawet mieszkającym na Olimpie greckim bogom.
Bezpieczeństwo użytkowania i stabilność konstrukcji zapewnia specjalny uchwyt mocujący.

Dane techniczne:


Wymiary zewnętrzne: wysokość 64 cm x szerokość: 85 cm x głębokość16,5 cm

Pojemność zbiornika na paliwo: 1,8 l

Efektywny czas palenia: 4,0 – 4,5 h

Moc grzewcza: 4-5 kW

FOTO/FILM: DREYKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *