Zaprojektowany, aby podkreślić naturalną moc ognia, Fogly łączy w sobie energię, siłę oraz nieprzeciętne piękno żywiołu. Masywna konstrukcja oraz unikalny design obudowy to cechy, dzięki którym biokominek już z daleka przyciąga i zaprasza do uczestnictwa w wyjątkowym spektaklu ognia. W jego strukturze zawartych zostało bowiem siedem atrybutów, gwarantujących przeżycie niezapomnianego wydarzenia. Są nimi: design, prostota, bezpieczeństwo, ekonomia, inteligencja, wydajność, oraz ekologia.

Photo: Glammfire

Design i prostota

Proste, geometryczne kształty, oraz duże wymiary: 1500 cm szerokości i 800 cm długości sprawiają, że biokominek portugalskiej marki Glammfire jest jednym z bardziej masywnych w swojej klasie urządzeń. Za jego surowy charakter odpowiedzialna jest lakierowana stal nierdzewna zastosowana w produkcji. Rdzawo-ruda barwa nawiązuje do czasów industrialnych, w których ogień stanowił podstawowy, stale obecny element przestrzeni. Dzięki wykorzystaniu bioetanolu, jako źródła ognia, biokominek jest również prosty w obsłudze i utrzymaniu. Nie wymaga instalacji kominowej, nie emituje szkodliwych substancji i można go umieścić w dowolnie wybranym miejscu: zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Ekonomia i bezpieczeństwo

Fogly marki Glammfire wykorzystuje nowoczesną technologię spalania – Crea7ion. Dzięki jej wewnętrznemu systemowi regulacji, zużycie bioetanolu podczas korzystania z biokominka, ograniczone zostało do minimum. Uzyskany efekt to połączenie pełni potencjału ognia z niewielkim zużyciem energii. Unikalne doznania, komfort i bezpieczeństwo użytkownika to założenia wyznaczające kierunek projektowania urządzenia. Z tego względu, zbiornik na biopaliwo umieszczony został w odrębnej części od obszaru spalania, a niewielka ilość substancji potrzebna dla utrzymania ognia gwarantuje kontrolę przebiegu całego procesu.

Photo: Glammfire

Inteligencja i wydajność

Przemyślany dobór komponentów Fogly pozwala na optymalizację jego wydajności oraz praktyczną i łatwą obsługę. Dynamizm i funkcjonalność osiągnięte zostały poprzez połączenie dwóch systemów rozpalania ognia – elektronicznego i mechanicznego. Pojawienie się ognia oraz wysokość płomienia może być regulowana zarówno przy pomocy pilota, jak i mechanicznie, dzięki przyciskowi sterującemu umieszczonemu na urządzeniu. Co więcej, brak instalacji kominowej pozwala na zachowanie całego emitowanego przez kominek ciepła w pomieszczeniu, a zarazem uzyskanie większej efektywności cieplnej.

Ekologia

Dzięki systemowi Crea7ion, połączone zostały wysoka jakość, funkcjonalność oraz elegancki design w sposób nie szkodliwy dla środowiska. Optymalne zużycie biopaliwa pozwala na długotrwałe rozkoszowanie się ogniem bez konieczności uzupełniania płynu. Co więcej, podczas spalania emitowana jest ograniczona ilość CO₂, pozwalająca zredukować obecność trującego gazu względem tradycyjnych kominków.

Biokominek--wolnostojacy-Glammfire-Fogly-Crea7ion-1 (1) Biokominek--wolnostojacy-Glammfire-Fogly-Crea7ion-1 (2)

Photo: Glammfire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *