Kula, jako jeden z najczęściej wykorzystywanych przez ludzkość kształtów, który jest również bardzo chętnie stosowany przez projektantów biokominków. Harmonijna forma kuli w połączeniu z nieregularnymi, zmieniającymi się kształtami płomieni daje niezwykłe efekty wizualne. Przykładem takiego wyjątkowo ciekawego projektu jest model Globe firmy Vauni.

Inspiracją przy powstawaniu tego biokominka była kula ziemska obracająca się wokół własnej osi. Ten klasyczny, tradycyjny kształt kuli został urozmaicony poprzez otwór o bardzo nowoczesnej formie, przez który widać tańczące wewnątrz płonienie. To palenisko umieszczone wewnątrz ma przywodzić na myśl ogniste jądro Ziemi. Całość konstrukcji, podobnie jak nasz glob obraca się 360 stopni wokół własnej osi.

Obudowa biokominka jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym i białym. Wewnętrzna strona biokominka natomiast może być w kolorze: matowym czarnym, błyszczącym czarnym oraz błyszczącym białym. Możemy wybrać również wariant o wysokości 61 cm oraz 90 cm, postawiony na nodze. Ogólny design biokominka będzie wzbudzać zainteresowanie gości niezależnie od tego czy jest zapalony, czy wygaszony, kiedy to wygląda jak bardzo interesująca rzeźba.

Dane techniczne:

Wymiary wersji niskiej: 600×610×580 mm (szerokość x wysokość x głębokość)

Wymiary wersji wysokiej (na nóżce): 600×900×580 mm (szerokość x wysokość x głębokość)

Waga: 38 kg

Moc grzewcza: 2 kW

Pojemność zbiornika na paliwo: 2l

Czas efektywnego palenia: min. 5 h

Cena tego biokominka to 2050,00 Euro.foto & film: VAUNI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *