Tu projektanci połączyli dosłowność ze znaczeniem przenośnym frazy “domowe ognisko”. Stworzyli bowiem biokominek, którego obudowa kształtem przypomina właśnie bryłę domu. Eko kominek Homu marki Acquafuoco stanowi odzwierciedlenie tego, czego poszukiwacze dekoracyjnych i funkcjonalnych kominków ekologicznych oczekują.Firma Acquafuoco słynie z projektowania biokominków w najbardziej rozmaitych kształtach. Poszukiwacze niebanalnych dodatków do mieszkania czy domu z pewnością zainteresują się którymś z produktów tej marki. Pierwszą z propozycji jest oczywiście kominek Homu, który wykonano w jednoznacznie nowoczesnym stylu. Jednokolorowa, ceramiczna bryła w kształcie domu to pochwała prostoty i dążenie do minimalizmu w urządzaniu pomieszczeń. Tego rodzaju minimalizm, zarówno w formie urządzenia, jak i w jego kolorystyce, doskonale wkomponuje się we wnętrza urządzone w stylu skandynawskim. Dominują w nim bowiem szarości i biele, a nade wszystko prostota. Biokominek ten można nabyć w kolorze białym, czarnym, brązowym oraz w szarości przypominającej barwę gliny.

Palenisko kominka ekologicznego Homu z trzech stron zostało osłonięte ściankami, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia na większej powierzchni oraz chronią przed wiatrem, gdy postawimy model na balkonie czy werandzie.

Eko kominek tradycyjnie jest napędzany ekologicznym bioetanolem, który umieszczony w zbiorniku biokominka Homu pozwala na nieprzerwaną jego pracę przez 2,5 h przy mocy grzewczej 0,7 kW. Ponieważ urządzenie jest bezprzewodowe i nie potrzebuje podłączenia do przewodu kominowego, można go dowolnie przestawiać i korzystać z niego zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, wprowadzając domową, ciepłą atmosferę.