Od zawsze wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają.  Tak samo jest z wodą i ogniem. Pozornie walczące ze sobą żywioły mogą tworzyć idealną symbiozę, która na dodatek przybiera bardzo efektowną formę biokominka.

Łazienka z biokominkiem

Zdecydowana większość producentów biokominków koncentruje się na możliwości ich aranżacji w salonach, sypialniach, pomieszczeniach biurowych lub przestrzeni publicznej. Jest to oczywista decyzja biorąc pod uwagę fakt, że w miejscach tych spędza się najwięcej czasu. Nie oznacza to jednak, że amatorzy oryginalnych rozwiązań dekoracyjnych w łazience są zepchnięci na dalszych plan. Z myślą o tych, dla których połączenie wody i ognia jest rozwiązaniem zarówno praktycznym i estetycznym powstał biokominek Il canto del fuoco marki Antonio Lupi.

Pieśń ognia

Domenico de Paolo, tworząc ten niepowtarzalny model miał na celu ocieplenie wnętrza łazienki, dosłownie jak i metaforycznie, oraz nadanie mu specyficznego klimatu. Projektant we współpracy z Massimo Pistolesi, zwanym „maestro fumista” stworzył pierwszy biokominek, przeznaczony do montażu przede wszystkim w łazience, jak również innych, dowolnych przestrzeniach. Model został nazwany  Il canto del fuoco, co z włoskiego oznacza „pieśń ognia”. To właśnie ta gra płomieni ma sprawić, że łazienka stanie się czymś więcej – miejscem kojarzonym równie miło i przytulnie jak sypialnia czy salon.

Wielkość ma znaczenie

Il canto del fuoco to rozwiązanie innowacyjne nie tylko ze względu na jego przeznaczenie. Model ten występuje w wielu rozmiarach tak, aby można go było zainstalować w każdej łazience. Ponadto, dostępne są dwie wersje – z paleniskiem widocznym z jednej lub obu stron urządzenia. Zwiększa to możliwości aranżacyjne i daje więcej swobody w jego zabudowie w zależności od wielkości pomieszczenia. Oryginalna forma biokominka może stanowić niewątpliwie główny element dekoracyjny łazienki, gdyż jego wykończenie można dopasować do indywidualnych preferencji. Jest jednak jeden element, który łączy ten model z innymi biokominkami marki Antonio Lupi – to najwyższa jakość i bezpieczeństwo użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *