To źródło ciepła i wyjątkowych doznań estetycznych. Od jego abstrakcyjnego kształtu i nieregularnej powierzchni wręcz nie można oderwać wzroku. Eric Dessous L’Eglise zaprojektował dzieło sztuki do codziennego użytku – biokominek MIKA.

photo: Aktys

Biokominek ścienny MIKA szwajcarskiej firmy Aktys wyróżnia kontrastowe połączenie prostoty i okazałości. Jego istota tkwi w losowo zespolonych, zespawanych ze sobą podłużnych elementach, przypominających pałeczki, zza których wyłania się hipnotyzująca czerwień żywego ognia. Całość wykonana jest z litego tworzywa. Wykorzystanie surowego materiału w jednolitym kolorze, pozwoliło zachować umiar – złoty środek między tym co efektowne, a jednocześnie oszczędne i nieskomplikowane.

photo: Aktys

Kilkucentymetrowe pałeczki są jak rozrzucone gałęzie. Budowa paleniska sprawia, że rozpalony płomień wraz z gęstym splotem podłużnych elementów przypomina ognisko. Jednak po jego ugaszeniu nie pozostaje popiół, dym i dokuczliwy zapach. Ekologiczne paliwo jest bezpieczne, bezwonne i utylizuje się w stu procentach. Ażurowa budowa tego modelu stanowi naturalną osłonę, oddziela płomień nie maskując go i nie przesłaniając. Głęboka czerń kompozycji doskonale wydobywa i uwidacznia  intensywne barwy roztańczonych płomieni. Piaskowane ekopalenisko o długości 60 cm jest subtelną ozdobą – nie dominuje nad wnętrzem i nie zakłóca jego istoty.

photo: Aktys

Biokominek MIKA w swym modernistycznym kształcie z łatwością wkomponuje się w przestrzeń hoteli lub restauracji, a także domowych wnętrz, urządzonych w industrialnym stylu. Jest unikalny, wyraża osobowość, zachwyca i inspiruje. Jego zalety docenią miłośnicy prostoty i artystycznych form.

photo: Aktys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *