Nowoczesne wnętrze, urządzone często jako bardzo minimalistyczne wymaga zastosowania chociaż jednego bardzo wyrazistego i ciekawego akcentu, który nada całości określonego charakteru. Takim smaczkiem do całości z pewnością może być biokominek Big Flame włoskiej firmy Acquaefuoco.

Kształt jest imitacją kropli, wewnątrz której błyszczy mieniący się płomień paleniska. Jest to fantastyczne połączenie skojarzeń dwóch przeciwstawnych żywiołów: wody i ognia. Dzięki tym skojarzeniom, samo spoglądanie na ten biokominek może wpływać na nas kojąco i uspokajająco. Projektantem tego fantastycznego dzieła był Mario Mazzer, który otrzymał za jeden ze swoich projektów „Red Dot Design Award” w 2010 roku. Prosty, a zarazem intrygujący kształt będzie ozdobą każdego wnętrza, nawet jeżeli biokominek będzie wygaszony. Sama jego forma jest wystarczająco elegancką i bardzo subtelną dekoracją.

Model dostępny jest w trzech standardowych kolorach: białym, czarnym i czerwonym, dzięki czemu można go dopasować do każdego nowoczesnego wnętrza urządzonego w minimalistyczny sposób. Biokominek ten jest zasadniczo modelem wolno stojącym, aczkolwiek producenci umożliwiają również zastosowanie tego biokominka jako wiszącego. Wariant wolno stojący można ustawić w dowolnym miejscu we wnętrzu, a jego wymiary (800 mm x 300 mm x 1195 mm) z pewnością nie pozostaną niezauważone. Konstrukcja wyposażona jest w okrągłe palenisko, którego pojemność pozwala na 3,5 h efektywnego palenia.

 FOTO: Acquaefuoco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *