Nie ma nic przyjemniejszego niż spędzenie wieczoru w miłym towarzystwie najbliższych przy migotającym świetle płonącego ognia. Dlatego też połączenie stolika kawowego lub ławy z funkcją biokominka jest bardzo popularne wśród projektantów. Jednym z bardziej ciekawych tego typu rozwiązań jest biokominek Focus X075 firmy Ozzio Design, zaprojektowany przez Giuliano Cappelletti’ego.

Ten unikalny, włoski design z pewnością rozgrzeje również niejeden romantyczny wieczór spędzony we dwoje, bowiem zaproszenie swojej drugiej połowy na lampkę wina przy cieple płonącego w bliskiej odległości biokominka z pewnością pozostanie na długo w pamięci.

Konstrukcja tego biokominka zrobiona jest z elementów drewna lakierowanego podtrzymywanego przez metalową ramę. Model wyposażony jest w zbiornik na paliwo zrobiony ze stali nierdzewnej o pojemności 5 litrów, który pozwala na efektywne palenie od 3 go 4 godzin. Palenisko usytuowane jest w dolnej części stolika i z obydwóch stron dla bezpieczeństwa odgrodzone szybami z hartowanego szkła. Do zestawu dołączana jest instrukcja montażu poszczególnych elementów biokominka oraz lejek do uzupełniania paliwa. Wymiary tego biokominka to: wysokość 37,5 cm x szerokość 65 cm x długość 121 cm. Biokominek ten można kupić za cenę ok. 1246,00 funtów angielskich.

foto: OZZIO DESIGN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *