Coraz więcej wnętrz ze względu na nowoczesny styl ma wyposażenie w formie zabudowy meblowej robionej pod specjalne zamówienie, poprzedzone indywidualnymi obmiarami. Projektanci wnętrz bawią się kształtami, materiałami i kolorami, aby uzyskać ciekawą, dobraną do reszty wnętrza kompozycje. Również biokominki są najczęściej wykorzystywanym elementem kreowania indywidualnej zabudowy.

Projektanci bardzo chętnie sięgają bo biokominki, ponieważ są to elementy niezwykle proste w montażu i nie wymagające żadnych instalacji. Mogą być wmontowane w każdy mebel, nawet drewniany, aczkolwiek przy ich montażu należy pamiętać o odpowiednich zasadach bezpieczeństwa. Biokominek w zabudowie to zazwyczaj samo palenisko, które montuje się w specjalnie do tego przygotowanym miejscu, a resztę zabudowy komponuje się już jako tło lub rozwinięcie aranżacji wnętrza wokół palącego się ognia. Obudowa takiego biokominka będąca częścią zabudowy może być zrobiona z różnego rodzaju materiałów. Może to być drewno nawiązujące do mebli obok, kamień lub nawet zwykła farba, która będzie kontynuacją przestrzeni sąsiedniej ściany.

Oprócz zabudowy meblowej, bardzo dobrym miejscem do wmontowania biokominka będzie z pewnością nieużytkowa, nie potrzebna nam wnęka ścienna. Płonący ogień z pewnością ożywi to miejsce, wnętrze nabierze nastrojowego charakteru, a mu zyskamy dodatkowy, bardzo atrakcyjny element dekoracyjny.

Jeżeli jednak nie mamy jednak zmysłu artystycznego do projektowania wnętrz, najlepiej zlecić zaprojektowanie biokominka w zabudowie doświadczonemu architektowi. Unikniemy wówczas niezadowolenia z efektu końcowego i konieczności kosztownych przeróbek lub poprawek.

foto: METALFIRE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *