Wśród kolekcji firmy Artepuro, znalazł się wyjątkowy i bardzo ciekawy projekt Takibi w wersji przystosowanej do powieszenia na ścianie. Poprzez swoją unikalną nazwę produkt nawiązuje do ciekawej kultury japońskiej. Nazwa Takibi pochodzi bowiem z języka japońskiego i oznacza ognisko, do którego nawiązuje cały design biokominka.

Cechą wyróżniającą ten niepowtarzalny projekt są na pozór dowolnie i bezładnie przecinające się linie, które nawiązują do poprzekładanych niesymetrycznie gałązek w płonącym ognisku. Stąd też nie tylko nazwa, ale i cały design są ukłonem w stronę spędzania czasu wokół tradycyjnego ognia. Przy powstawaniu tego projektu miał duży udział Michael Koenig, znany projektant cieszący się doskonałą reputacją w branży i współpracujący z wieloma firmami w Niemczech i zagranicą. Jak sam mówi:

„Proces tworzenia nowych wzorów produktów jest procesem długotrwałym. To nie tylko zaspokajanie wymagań klienta. Bardzo duży wpływ na twórczość mają wytyczne producenta, możliwości produkcji, specyfika rynku i istniejące produkty w ofercie zleceniodawcy. Pomimo tego, projektant jest ojcem swojego dzieła i nadaje mu indywidualny charakter, który może być sukcesem lub nie zyskać popularności. Każdy klient odczuwa bowiem to indywidualne coś, czego nawet nie może nazwać.”

Takibi jest właśnie takim biokominkiem, który intryguje, zwraca uwagę i zachwyca, pomimo swoich prostych kształtów i jednolitej barwy. Przednie wycięcia nadają mu jednak tajemniczości i uroku. Model ten z pewnością będzie idealnym uzupełnieniem aranżacji wnętrza nowoczesnego.

Konstrukcja biokominka zrobiona jest ze stali nierdzewnej malowanej proszkowo na kolor biały, czarny lub brązowy.

Dane techniczne:

Wymiary: 50 cm szerokości x 60 cm wysokości x 20 cm głębokości

Pojemność zbiornika na bioetanol: 3 l

Czas spalania: do 10 godzin w zależności od regulacji

foto: ARTEPURO

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *