Umiejętność posługiwania się ogniem i wynalezienie koła to jedne z najważniejszych kroków milowych w rozwoju ludzkości. Nic więc dziwnego, że również producenci biokominków często wykorzystują kształt koła przy projektach swoich produktów. Firma Conmoto poszła o krok dalej. Do swojego Roll Fire dołożyła niezwykle przydatną funkcję biokominka, mianowicie mobilność.

Biokominek ten jest przystosowany głównie do usytuowania na podłodze, po której go można toczyć bez obawy o znajdujący się wewnątrz okrągłego kształtu ognia. Jest to wspaniała propozycja dla tych, którzy nie mogą się rozstać z miłym dla ciała ciepłem biokominka i chcieliby go zabierać do każdego pomieszczenia w którym aktualnie się znajdują.

Model ten zrobiony jest całkowicie z ognioodpornej proszkowanej stali w kolorze czarnym. Jego toczenie możliwe jest dzięki łożyskom oddzielającym okrągłą obudowę od jeżdżącego wewnątrz zbiorniczka z paliwem. Wysoka jakość materiałów i wykończenia zapewnia przed jakimkolwiek tarciu i zużywaniu się mechanizmu konstrukcji.

Bezpieczne przemieszczanie biokominka bez obawy o rozprzestrzenienie się ognia możliwe jest również dzięki dwóm szybom ze szkła hartowanego, które umożliwiają niczym nie zakłócony widok na płonący wewnątrz obręczy ogień.

Ten niezwykły projekt otrzymał nagrodę ” Good Design Award 2010″.

Roll Fire jest również przystosowany do montażu na ścianie dzięki dostępnemu w standardzie specjalnemu uchwytowi, który również może być wykorzystany jako klin do zablokowania w konkretnym miejscu podłogi.

Dane techniczne:

Średnica: 65 cm

Głębokość: 22 cm

Pojemność zbiornika: 1.825 L

Czas spalania: ok. 2-3 h

Waga: 45 kg

Cena tego biokominka sięga 2000 Euro.

foto & film: CONMOTO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *