Bardzo często biokominek jest wykorzystywany w projektach wnętrz jako element jakiejś całości, np. zabudowy ściennej, która przejmuje całość funkcji dekoracyjnej w pomieszczeniu. W takim przypadku inwestorowi potrzebny jest tylko odpowiedni wkład, ponieważ funkcję obudowy pełni otaczająca go zabudowa.

Wkłady, które cieszą się największą popularnością do tego typu zabudowy są paleniska o wydłużonej formie, które wspaniale wypełniają powierzchnię ściany. Niezależnie od tego, czy ścianę udekorujemy różnego rodzajami struktur materiałów, czy też planujemy zabudować ją meblami, wkomponowane w nią długie palenisko będzie wspaniałym dopełnieniem całej aranżacji.

Wśród palenisk o takiej wydłużonej formie z pewnością należy wyróżnić wkład Dragon firmy MCJ. Cała konstrukcja jest połączeniem dwóch, ułożonych obok siebie palenisk, które po zapaleniu tworzą linię ognia długą na prawie 80 cm. Oczywiście w miarę potrzeb można zapalać jedno lub dwa paleniska. Wkład odznacza się bardzo dobrą jakością wykonania i jest zrobiony z bardzo dobrej grubej stali, dzięki czemu możemy go bez obaw zamontować każdym rodzaju zabudowy. Dodatkowym atutem tego paleniska są dodatkowe komory służące do napełniania płynem nawilżającym lub olejkami zapachowymi. Podczas palenia, komory te nagrzewają się powodując ich parowanie. Na uwagę zasługuje również cena tego modelu, która jest bardzo przystępna i atrakcyjna w porównaniu z innymi modelami o wydłużonej formie.

Palenisko-do-zabudowy-1

Dane techniczne:

Pojemność zbiornika na paliwo: 2 x 1,5l biopłynu

Czas efektywnego spalania: 2 x 1l biopłynu przy maksymalnym otwarciu zasuwy – ok.2 godz.

Moc grzewcza: ok.6 kW

Zużycie powietrza w procesie palenia: ok 5,5 m³/godzinę (ok 5,5m³/1l spalania Biopłynu)

Pojemność nawilżacza: 4l

Waga: 14 kg

One Response

  1. Kupiłem mniejsze palenisko od MCJ i jestem z niego bardzo zadowolony. Dobra jakość wykonania, ale paliwo biopalix mcj, które dostałem wraz z kominkiem poprostu ma jakiś brzydki zapach.

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *