Oprócz biokominków wiszących, bardzo popularnym narzędziem dla projektantów są modele przeznaczone do stałej zabudowy ściennej. Wynika to zarówno z niewielkiej ilości miejsca, jaką zajmują, jak również ze względu na walory estetyczne i możliwość uatrakcyjnienia wyglądu dużej, nieraz nudnej powierzchni ściany. Bardzo ciekawą, niewątpliwie niezwykle elegancką i subtelną propozycją będzie biokominek Orion firmy MCJ.

Biokominek ten odznacza się niezwykle prostym i zarazem uniwersalnym design. Idealnie będzie komponował się zarówno w pomieszczeniach urządzonych w sposób klasycznym. Jednocześnie sposób wykończenia i użyte materiały czynią z niego bardzo elegancki akcent projektu wnętrza. Niewątpliwie dostojny charakter nadaje biokominkowi przednia szyba, zabezpieczająca przed bezpośrednim dostępem do ognia. Odbijające się w szkle płomienie mienią się wspaniałym blaskiem – niemal jak plejada gwiazd właśnie z gwiazdozbioru Oriona.

Oczywiście w sprzedaży dostępne są trzy warianty, z dużą szybą otwieraną, z małą szybką dekoracyjną oraz model bez szybki. Można dobrać odpowiedni wariant w zależności od potrzeb oraz od rodzaju projektu wnętrza. Dla wielu inwestorów bardzo ważną, jak nie najważniejszą cechą tego biokominka będzie bardzo atrakcyjna cena, dostępna na każdą kieszeń.

Dodatkową zaletą tego biokominka jest wbudowany zbiorniczek nawilżacza o pojemności 0,25 l. Dzięki temu mamy możliwość dodatkowego nawilżenia powietrza lub zastosowania aromaterapii (dzięki olejkom eterycznym). Niezależnie czym napełnimy zbiorniczek nawilżacza, podczas palenia będą się wydzielać opary poprawiające warunki przebywania we wnętrzu.

Dane techniczne:

Pojemność zbiornika na paliwo – 1,5 l

Efektywny czas spalania – min. 2 h

Moc grzewcza – ok. 3 kW

Waga – ok. 26 kg

FOTO: MCJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *