Niezapomniany urok zorzy polarnej był inspiracją dla projektantów firmy Flying Cavalaries do stworzenia wyjątkowego dzieła sztuki, jakim można nazwać biokominek Aurora. Design biokominka pozwala odczuć harmonię całej gamy kolorów i światła kojarzonej z zorzą polarną, co dodatkowo w połączeniu z nieregularnymi kształtami produktu jednoznacznie przywodzi na myśl to niecodzienne zjawisko atmosferyczne.

Zorza polarna to kolorowe, mieniące się na niebie światło, które można obserwować w regionach polarnych naszego globu jest spowodowane przez zderzenia cząstek naładowanych przez działanie pola magnetycznego Ziemi. Zwłaszcza obserwowane tego zjawiska po zmroku sprawi, że nawet w zimne, polarne noce odczujemy miły, gorący dreszczyk emocji.

Biokominek Aurora łączy właśnie ze sobą te dwa kontrastujące wyobrażenia, czyli zimna użytych do jego budowy materiałów i gorąca płynącego z płonącego płomienia, co jeszcze w połączeniu z wielobarwnymi elementami nadaje pewną aurę tajemniczości.

Aurora to nie tylko biokominek, to również bardzo funkcjonalny, wolno stojący stolik, który z pewnością będzie głównym elementem dekoracyjnym wnętrza. Blat zrobiony jest wytrzymałego, ponadczasowego białego lub czarnego marmuru, na którym widoczny jest piękny rysunek poszczególnych warstw skały, narysowany przez samą naturę. W blat wmontowane jest palenisko, którego ciepło kontrastuje z zimną powierzchnią stołu. Nogi biokominka stanowią wielobarwne elementy szklane, które w całości tworzą nieregularny kształt, zwężający się do dołu. Jego pięć nóg symbolizuje tańczące, mieniące się kolorami światła zorzy polarnej, którą możesz się cieszyć w swoim domu, z dala od trosk życia codziennego.

Biokominek ten z pewnością wpłynie na wyobraźnię i samopoczucie mieszkańców oraz nada specyficznego akcentu wnętrzu, zwłaszcza urządzonemu w nowoczesnym, minimalistycznym stylu.

Wymiary biokominka: długość 140cm x szerokość 60cm x wysokość 36cm.

Cena tego biokominka to 5270,00 funtów angielskich.

foto: FLYING CAVALRIES

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *