Projektanci biokominków stworzyli już wiele najróżniejszych form tych ekologicznych urządzeń grzewczych i elementów dekoracyjnych jednocześnie. Ten model jest jednak jedyny w swoim rodzaju. Biokominek Vellum Stainless Steel marki Cocoon Fires z pewnością wprowadzi do naszego wnętrza powiew nowoczesności i nutkę abstrakcji.

Eko kominek ten swoim wyglądem przypomina niewielkie okrągłe okno łodzi podwodnej, za którą jednak nie ujrzymy wód morskich i żyjących w nim stworzeń, a skaczący wesoło nad palnikiem płomień zasilany bioetanolem. Napełniony w całości 1,5 – litrowy zbiornik na paliwo zapewnia 6 h ciepła, ale przede wszystkim przyjaznej, domowej atmosfery. Chwila spędzona przy ogniu biokominka w wygodnym fotelu z książką w ręku i kubkiem herbaty będzie jeszcze bardziej magiczna i odprężająca. Biokominek na długo zachowa swój świeży, nowoczesny wygląd. Wykonano go ze stali nierdzewnej, a kulistą powierzchnię pokryto lakierem dającym wrażenie lustra. W obudowie tego ekologicznego kominka można zatem z powodzeniem zobaczyć swoje odbicie. Efekt lustra dodatkowo odbija również zapalone w pomieszczeniu światła, potęgując ich moc i jeszcze bardziej rozświetlając pokój. W ten sposób całość urządzenia wspomaga płomień widoczny przez okrągły otwór i daje jeszcze więcej światła.

Biokominek Vellum Stainless Steel został stworzony z myślą o umieszczeniu go na ścianie. Posiada zatem uchwyty montażowe, które pozwolą przymocować kominek w zasadzie na dowolnej wysokości. Umieszczenie kominka w dolnych partiach ściany pozwoli cieszyć się nim, spędzając czas na czytaniu przy kominku bądź oglądaniu filmu z poziomu niskiego łóżka, czy nawet podłogi. Jeśli jednak zależy nam na lepszym wyeksponowaniu tego domowego dodatku, warto umieścić go nieco wyżej, aby goście już od progu widzieli skaczący nad paleniskiem płomień. Ponieważ biokominek jest okrągły i ma formę wypukłej półkuli, jego średnica wynosi 60 cm, a głębokość wraz z wnęką, w której znajduje się palenisko sięga 36 cm.

biokominek-cocoon-fires-vellum_steel_002