Pełen surowości styl industrialny, rodem z przedwojennych fabryk fascynuje i zaskakuje. Nic dziwnego, że idealnie wpisuje się w aranżację nowoczesnych loftów, będących synonimem oryginalności, wyjątkowości i prestiżu.

Foto: eisenfrank

Przestronne a jednocześnie minimalistyczne powierzchnie utrzymane w chłodnej kolorystyce w towarzystwie fabrycznych instalacji, paradoksalnie tworzą bardzo gustowne, wręcz eleganckie przestrzenie. W wielkomiejskich wnętrzach loftów dominuje beton, kamień, metal i szkło. Podstawową zasadą w aranżacji jest minimum mebli, maksimum prostoty. Indywidualizm ponad wszystko.

Foto: eisenfrank

Kwintesencją tej wyjątkowości jest biokominek Corpus No 2 marki Eisenfrank, idealnie podkreślający unikalny charakter industrialnych loftów. Konstrukcja autorstwa słynnego Franka Berauer w całości wykonana ze stali walcowanej na gorąco, doskonale uzupełnia ,,fabryczną” scenerię. Umieszczona w centralnym punkcie pomieszczenia odgrywa pierwszoplanową rolę. Okrągły biokominek z elementami śrub, zamknięty w kwadratowej, surowej ramie stanowi nie tylko efektowną dekorację wnętrza, ale jest również źródłem ciepła. Połączenie płomieni ze stalą sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i ciepłe.

Foto: eisenfrank

Corpus No 2 marki Eisenfrank zawieszony na ścianie z nieotynkowanej cegły, tak bardzo charakterystycznej dla stylu przemysłowego, nadaje ton industrialnym przestrzeniom. Efekt surowości zostaje dodatkowo spotęgowany wykończeniem tego biokominka. Powierzchnia w modelu Corpus No 2 to stal mieniąca się , w zależności od wariantu, odcieniami szarości, błękitu lub rdzawej patyny.

Foto: eisenfrank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *