Zdecydowana większość biokominków jest projektowana z myślą o wnętrzach minimalistycznych lub tradycyjnych. Przeważają proste i nowoczesne kształty, znajdujące zastosowanie w większości domów. Dla tych, którzy w wystroju wnętrz stawiają na maksimum elegancji powstała linia Deluxe rosyjskiej firmy Art Flame.

Ta unikalna i stylowa linia biokominków dedykowana jest wszystkim, którym rozwinięte poczucie estetyki nakazuje stawiać na piękny i oryginalny design. To rozwiązanie dla osób, które w biokominku szukają nie tylko namacalnego ciepła, ale przede wszystkim tego metaforycznego. Ciepła, które relaksuje, odpręża oraz nadaje specyficzny i niepowtarzalny klimat.

Linia Deluxe to niepowtarzalność i szyk. A to zobowiązuje. Biokominki z tej linii perfekcyjnie wkomponują się w bogato zdobione, ciepłe wnętrza. Są nietuzinkową dekoracją w eleganckich cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach, restauracjach urządzonych w stylu Empire oraz we wszystkich domach, które wymagają nieszablonowych rozwiązań. Linia Deluxe została skonstruowana z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują nie tylko doznania estetyczne, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania.

Na linię Deluxe składa się 5 modeli biokominków:

Classique – duża drewniana podstawa z umieszczonym w centralnym punkcie biopaleniskiem. Źródło ognia jest zamknięte czterema taflami szkła odpornego na wysokie temperatury.

Zdjęcie powyżej.

Moons Silver – oryginalna podstawa składająca się z czterech okręgów połączonych ze sobą niejako za pomocą ognia. Biokominek z okrągłym paleniskiem otoczonym szkłem.

Wallfire Gold –złota ściana ognia. Palenisko zamknięte w pozłacanej kwadratowej ramie wyraża niezwykły kunszt i pomysłowość wykonania tego biokominka.


Circle Silver – jedyny w swoim rodzaj, niepowtarzalny model wolnostojącego biokominka o  cylindrycznej formie. Podstawa w kształcie stalowego półksiężyca połączona ze szkłem tworzy niespotykany okrąg.


4Base Silver – model ten łączy piękną geometrię czterech złotych płaszczyzn ze srebrem odbijającym się ze szklanej kolby.


Mimo że, każdy model linii Deluxe jest inny, łączy je artyzm w luksusowej odsłonie.  Do ich użytkowania potrzebne jest przyjazne dla środowiska biopaliwo, które podczas spalania nie wytwarza zapachu, sadzy ani popiołu. Zamiast tego, do powietrza dostaje się para wodna i dwutlenek węgla w proporcjach porównywalnych do ludzkiego oddechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *