Miasta tętnią życiem. To wokół nich koncentrują się młodzi i nowocześni ludzie. Współczesne budownictwo stawia na innowacyjne rozwiązania, dlatego posiadanie kominka w tradycyjnym wydaniu w mieszkaniu czy apartamencie bardzo często jest niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy wybór biokominka.

                                                                                Photo: EcoSmart Fire  

Nie tylko minimalizm

Nowoczesne wnętrza to nie tylko prostota i stonowane kolory. To także zabawa kolorem, formą i dekoracją, które odpowiednio dobrane i zbalansowane nie będą burzyły lekkości  i przestronności pomieszczenia. Biokominek, jak każdy element wystroju musi być odpowiednio dobrany wielkością i kształtem tak, aby był częścią integralnej całości.

                                                                    Photo: EcoSmart Fire

Luksusowe przestrzenie – więcej inwencji dekoracyjnej

Apartamenty w dużych miastach charakteryzują się zgoła innym zamysłem dekoracyjnym niż wnętrza w wersji minimalistycznej. To luksus, pomysłowość i oryginalność. Niebanalne rozwiązania pozwalają na większą inwencję dekoracyjną bez obaw, że harmonia wystroju może zostać łatwo zaburzona. Dzięki umiarkowaniu i klasie udaje się uniknąć efektu nadmiernego przepychu i blichtru. W takich wnętrzach, jako dopełnienie elegancji i szyku sprawdzą się biokominki, które swoją funkcjonalność łączą z nowoczesnym designem i najwyższą jakością wykonania.

                                                                          Photo: EcoSmart Fire

Pochwała prostoty

W minimalistycznych wnętrzach efektowne dodatki mogą być świetnym kontrastem, jednak we wnętrzach mniej surowych łatwo jest o przesadę. Decydując się na instalację biokominka w apartamencie warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszym z nich jest forma – prostota sprawdza się zawsze. Geometryczne kształty i budowa mogą być rozwiązaniem równie niebanalnym jak projekty w stylu empire, przy czym łatwiej jest je wkomponować we wnętrze. Przy wyborze biokominka warto spojrzeć na jego możliwości aranżacyjne. Modele, które zbudowane są głównie ze szkła i stali można zamontować na wiele sposobów. Doskonale sprawdzą się jako biokominki wolnostojące w centralnym punkcie pokoju a także jako element do zabudowy wyspy kuchennej czy regału. To dekoracja nie tylko oryginalna i pomysłowa ale także praktyczna, która idealnie koresponduje ze stylem wielkomiejskich apartamentów i penthouse’ów.

                                                                           Photo: EcoSmart Fire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *