Tendencja do prostoty i minimalizmu we wnętrzach jest bardzo modna i dodatkowo będzie się stawać coraz bardziej popularna. Niezwykłą inspiracją dla ludzi nowoczesnych, ceniących czystość formy będzie z pewnością seria biokominków o wdzięcznej nazwie „Pieśń ognia” (Il Canto del Fuoco). Projekty tej serii powstały dzięki projektantowi Antonio Lupi, który we współpracy z Domenico de Palo i Massimo Pistolesi stworzył biokominek będący prostym, a jednocześnie urzekającym dziełem sztuki. 

Design jest niezwykle starannie przemyślany, dzięki czemu model ten można powiesić na ścianie, postawić jako samodzielną konstrukcję lub zintegrować jako część innej zabudowy, ponieważ obudowa biokominka może być bez problemu malowana, wykończona kamieniem, płytkami lub innym niepalnym materiałem. Wygięta do środka część obudowy jest opatentowana przez projektanta i dostępna jest w trzech szerokościach: 45, 72 i 225 cm jako element przystosowany do zabudowy oraz w trzech szerokościach: 63, 108 i 270 cm jako niezależna konstrukcja zewnętrza. Głębokość konstrukcji wynosi 42 cm.

Jest to wspaniałe narzędzie dla projektantów, którzy szukają odpowiednich rozwiązań na biokominek, który ma być praktycznie niewidoczny na ścianie, ale nie pozbawiony jakiegoś indywidualnego charakteru. Wbudowany w ścianę i pomalowany na kolor identyczny ze ścianą „Il canto del Fuoco” praktycznie zachwyca swoją wygięta ku wnętrzu częścią tworzącą kształt wygiętego przez podmuch wiatru żagla. Będący na wyposażeniu palnik o pojemności 2 litrów posiada regulację wysokości płomienia. Efektywny czas palenia wynosi do 5 godzin.

Jest to wspaniałe rozwiązanie, które pozwoli na nieograniczoną zabawę z aranżacją zabudowy, zapewni wspaniałą miłą i ciepłą atmosferę oraz wprowadzi akcent elegancji, szyku i niewątpliwie nowoczesności do wnętrza.

FOTO: ANTONIO LUPI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *