Nowoczesne mieszkania, miłujące się w prostocie i minimalizmie poszukują nie tylko niecodziennych pomysłów w aranżacji wnętrz, ale również funkcjonalnych rozwiązań. Projektanci prześcigają się w pomysłach.  Wyjątkowym tropem poszło Studio Ozeta, projektując praktyczny biokominek X093 Mensola.

biokominek-ozzio-design1

Nie tylko ogień

Biokominki na stałe wpisały się na listę wnętrzarskich trendów. Poza niewątpliwymi korzyściami natury ekologicznej wynikającymi z zastosowania bioetanolu oraz i technicznymi, związanymi z brakiem instalacji przewodów kominowych, dużą rolę odgrywa ich wygląd. Nowoczesne mieszkania to przede wszystkim jasne i nieskomplikowane wnętrza, które są w stanie zaakceptować jedynie niewielką konkurencję w postaci wyrazistych detali. Może nim być zarówno forma i kolor, ale także niecodzienne rozwiązania, pokazujące, że biokominki to nie tylko dekoracja. Włoska marka Ozzio Design udowadnia, że to także funkcjonalne propozycje, łącząc w biokominku X093 Mensola ogień i… półkę. Dzięki tej nietypowej kombinacji, zyskujemy nie tylko dodatkową przestrzeń w niewielkich wnętrzach, ale również możliwość wyeksponowania dekoracji i bibelotów w wyjątkowym blasku płomieni.

Perfekcyjne połączenie

Mensola już na pierwszy rzut oka nie wydaje się być typowym biokominkiem. Poza rzadko spotykanym kolorem posiada bowiem praktyczny element. Półka, w którą został wyposażony ten model sprawia, że biokominek przestaje być nie tylko dekoracją, ale staje się także niespotykanym i przyciągającym wzrok uzupełnieniem mebli. Na solidnej powierzchni półki, w zależności od gustu, można umieścić różne elementy dekoracyjne. Nie muszą być one wyjątkowo odporne na ciepło, gdyż materiały użyte przy tworzeniu Mensoli pozwalają na ograniczenie nagrzewania się tej części do minimum. Dodatkowym rozwiązaniem zastosowanym przy tym modelu jest starannie zaprojektowane i wykonane zawieszenie, które pozwala na zamontowanie tego biokominka w dowolnym miejscu na ścianie. Rama z wbudowaną półką wykonana jest z dębu barwionego wenge, a palnik jest wyposażony w zbiornik ze stali nierdzewnej pojemności 750 ml. Dzięki małym gabarytom i łatwości montażu, Mensola może być umieszczona w dowolnym miejscu w mieszkaniu – w salonie, sypialni czy nawet kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *