Zaprojektowany przez Marcelo Inaci, biokominek O-flut portugalskiej firmy Glamm Fire jest to nowoczesny i dynamiczny design, który spodoba się z pewnością tym, którzy oprócz wyjątkowego kształtu obudowy biokominka, szukają ciekawych rozwiązań kształtów paleniska.

W przypadku tego modelu, zbiornik na biopaliwo jest sprytnie ukryty w czaszy podwieszonej na szklanej półeczce, przez co samo palenisku nabiera subtelności i delikatności. Żeby jednak biokominek nie sprawiał wrażenie zbyt kruchego i lekkiego, dodano najbardziej rzucającą się w oczy grubą podstawę, która sowim kształtem koresponduje z okrągłymi ściankami, utrzymującymi ogień wewnątrz biokominka. Model ten jest modyfikacją biokominka Flut, który przeznaczony był do dekoracji ogrodów i basenów, jak również dużych apartamentów. Jego design będzie pasował niemal do każdego nowoczesnego wnętrza.

Photo: Glammfire

Wymiary biokominka to: 110 x 106,60 x 54,2 [cm]. Całość waży ok. 72,4 kg i jest zrobiona z płyty MDF (podstawa), hartowanego szkła i stali. Pojemność zbiornika na biopaliwo wynosi 2 litry. Biokominek oferowany jest w trzech wersjach kolorystycznych: o podstawie białej lub czarnej. Dodatkowym atutem jest wyposażenie w postaci detektora emisji tlenku węgla.

Photo: Glammfire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *