Wybierając dodatki dekoracyjne do domu pragniemy, aby były one niepowtarzalne, piękne i wysokiej jakości. Dodając do tego jeszcze funkcjonalność, możemy śmiało powiedzieć o elemencie doskonałym. Te same kryteria dotyczą także biokominków, dlatego z myślą o wymagających pasjonatach idealnie urządzonych wnętrz powstały kominki firmy Dapedra.

TRENZADA

Model Trenzada to biokominek z otwartym paleniskiem osłoniętym jedynie delikatną obudową, która swoim kształtem nawiązuje do ażurowych, plecionych nitek. Taka nietypowa oprawa sprawi, że cień rzucany przez ogień będzie pięknie tańczył na ścianie w pokoju. Takie nieoczywiste rozwiązanie będzie urokliwym urozmaiceniem salonu lub sypialni oraz każdej restauracji i nastrojowej kafejki. Trenzada to nie tylko oryginalny design, ale także wysoka jakość. Palnik o długości 120 cm zbudowano z odpornego na wysokie temperatury brązu, który swoim kolorem doskonale komponuje się z kremową obudową wykonaną z mocnego wapienia. Całość umieszczona jest na podstawie z drewna kasztanowca.

FRAGUA

Fragua z hiszpańskiego znaczy kuźnia, jednak temu modelowi z pewnością daleko do surowości i ciężkości, które kojarzą się z tym miejscem. Biokominek Fragua to prosty w formie model, któremu nie ma nic wspólnego z nudnym czy oczywistym designem. Otwarte brązowe palenisko o długości 27 cm wbudowane zostało w kolistą obudowę wykonaną z wytrzymałego granitu. Całość wygląda nowocześnie i niepowtarzalnie, dlatego będzie doskonałym dodatkiem do prostych i oszczędnych w wystroju pomieszczeń, które potrzebują jedynie podkreślenia w postaci wyrazistego dodatku. Dodatku takiego, jak biokominek Fragua.

FOSIL

Biokominek Fosil dedykowany jest użytkownikom pragnącym posiadać w swoim salonie niezwykły klimat połączony z przykuwającą uwagę oprawą. Palenisko o długości 60 cm zostało zamknięte w obudowie wykonanej ze szlifowanego wapienia, przypominającej swoim wyglądem  starożytną skamielinę. Stąd też nazwa tego biokominka, która w języku hiszpańskim oznacza właśnie skamieniałości. Oprawa została  zaprojektowana tak, by za jej pomocą móc obserwować grę płomieni tańczących w sercu kominka.  Tak nietypowy kształt to ozdoba sama w sobie, która nada charakteru nawet najprostszym i najbardziej minimalistycznym wnętrzom.

CRATER

Crater to model wyjątkowo prosty i surowy, który doskonale wkomponuje się w męskie, industrialne lub minimalistyczne wnętrza. Szlifowana otwarta obudowa z czarnego marmuru pozwala cieszyć się ciepłem i klimatem stworzonym przez płomienie. Ten mocny akcent przykuwa wzrok i dodaje smaku pomieszczeniu. Palenisko o długości 40 cm można ozdobić polanami ceramicznymi w kształcie kamieni, co tylko podkreśli wyjątkowy i mocny charakter tego modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *