Ogród, patio lub przestronny taras to niewielka przestrzeń wewnątrz wielkomiejskiego zgiełku, przeznaczona na kontakt z przyrodą i odpoczynek. Nieodłącznym elementem budującym atmosferę ciepła i intymności jest ogień. Jak zachować prostotę i minimalizm nowoczesnego mieszkania również poza jego murami? Eleganckie biokominki o zapierających dech wzorach to sposób na zaklęcie żywiołu w szlachetnym designie.

Glammfire-biokominek-na-basenie

                                                                                      Photo: EcoSmart Fire 

Języki ognia wydobywające się z marmurowych bloków lub przypominające pochodnie misy ze stali nierdzewnej to jedne z form okiełznania ognia zastosowane w ekologicznych kominkach przeznaczonych dla przydomowych ogródków i tarasów. Hołdujące minimalistycznym trendom stanowią rozwiązanie dla szukających niezwykłych dodatków do chłodnych i przestrzennych aranżacji.  Nietypowy design to jednak nie wszystko.

Siła w ekologii

Magia biokominków zawiera się w źródle ognia – bioetanolu. Przyjazna środowisku substancja sprawia, że palenisko nie wymaga tradycyjnych instalacji kominowych i stanowi całkowicie niezależny element wystroju. Ogień można więc przenosić, aby jego kojące ciepło ogrzewało w dowolnie wybranej części ogrodu: przy leżaku na brzegu basenu lub wspólnym stole.

Elegancja i prostota charakteryzuje nie tylko wygląd zewnętrzny biokominków, ale również ich funkcjonalność. Pozyskując energię z bioetanolu są praktyczne w użyciu i czyszczeniu, eliminując kłopoty związane z tradycyjnymi źródłami ognia. Nie wytwarzają nieprzyjemnych zapachów mogących zakłócić wieczorny posiłek i nie brudzą sadzą czy popiołem.

                                                                                       Photo: Gandia Blasco

Tajemnica zaklęta w żywiole

Projektanci zaskoczyli nie tylko estetyką wykonania, ale również wrażliwością na podstawowe potrzeby towarzyszące spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Bez względu na to, czy biokominek przypomina szklaną pochodnię czy stolik do kawy, może zawierać w swoim wnętrzu małą szafkę na niezbędne na zewnątrz przedmioty: książkę, ciepły pled lub napój.

W ten sposób biokominki stanowią nie tylko intrygujące rozwiązanie dla poszukujących stonowanej, chłodnej estetyki dla outdooru, ale również spełniają funkcje użytkowe, przechowując przedmioty na chłodne wieczory lub leniwe popołudnia.

                                                                                            Photo: EcoSmart Fire 

Tylko najlepsze marki

Przykładem są wyjątkowe kolekcje biokominków firmy Gandia Blasco – producenta nowoczesnych, stylowych mebli do ogrodów, basenów czy nadmorskich plaż, których twórcami są najwięksi mistrzowie designu.

                                                                                            Photo: Gandia Blasco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *