W gorączce piłkarskich zmagań Euro 2012, a właściwie w nastroju niecierpliwości oczekiwania na finał, chcieliśmy Państwu przedstawić realizację projektu wnętrza z biokominkami, znajdującego się na jednym z najbardziej znanych stadionów Europy – Allianz Arena w stolicy Bawarii, będącym siedzibą dla jednego z najbardziej znanych klubów piłkarskich – Bayern Monachium.

Autorem projektu jest Angelika Luible-Garboldi z Bau+Design, która zaprojektowała lożę, gdzie wykorzystano najwyższej jakości urządzenia kuchenne i sprzęt gospodarstwa domowego bardzo znanej marki Siemens. Urządzony w najwyższych częściach stadionu apartament otrzymał nazwę swojego sponsora „Cooking Siemens”. Oczywiście jednym z podstawowych elementów dekoracyjnych tego wnętrza były umiejscowione w salonie biokominki firmy Ecosmart Fire.

Apartament będący jednocześnie showroomem Siemensa wykorzystywany jest przy wielu okazjach takich jak: oglądanie meczy piłkarskich, konferencje, premiery produktów, pokazy gotowania, sesji zdjęciowych i wielu innych.

W sercu salonu umiejscowiono kominek wykończony pięknym, drogim kamieniem, w którym płoną trzy paleniska BK5 firmy Ecosmart Fire. Projektantka zaprojektowała aż trzy paleniska, żeby dopasować linię ogna do wydłużonego kształtu samego kominka. Paleniska na bioetanol były fantastycznym pomysłem dla miejsca, w którym niestety tradycyjne palenisko nie mogło być zrealizowane. Nie było tam możliwości podłączenia ani gazu, ani innych źródeł ognia. Ponadto, jak mówi sama projektantka, były wspaniałym pomysłem na wprowadzenie serdecznej, niemal rodzinnej atmosfery do tego wnętrza.

„Rozwiązanie firmy Ecosmart Fire dało efekt prawdziwego ognia bez problemów z montażem, instalacjami i bałaganem. Paleniska Ecosmart Fire były wspaniałą alternatywą dla stylowego i nowoczesnego wnętrza, gdzie eleganccy goście VIP oczekują odprężenia i rozrywki najwyższej klasy.” – mówi Angelika. Jak również dodaje: „Mocno żółty płomień nie tylko hipnotyzuje, ale jest wolny od nieprzyjemnych zapachów, sadzy i dymu”.

Kominek w sposób funkcjonalny oddziela poszczególne części apartamentu. Rozwiązanie było niedrogie, a wnętrze nabrało charakteru niezwykle praktycznego, ekskluzywnego i  zyskało unikalną atmosferę.

foto: ECOSMART FIRE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *