Projektanci biokominków prześcigają się w pomysłach na ulepszenie i unowocześnienie nie tylko ich designu, ale także funkcjonalności. Ciekawym rozwiązaniem, które w swojej ofercie ma coraz więcej firm, jest połączenie kominka i mebla w jednym urządzeniu.

Stoliczku, nakryj się

Najpopularniejszym i najczęściej spotykanym pomysłem na aranżację biokominka, jest jego zastosowanie w formie stolika. W zależności od wizji i projektu, producenci oferują modele, które sprawdzą się zarówno w salonie, jak i na zewnątrz, np. w ogrodzie zimowym lub na tarasie. Podstawowymi cechami większości biokominków tego typu są większe wymiary oraz specjalna osłona, która chroni przed poparzeniem oraz wysoką temperaturą.

Immagini 7558photo: Horus

Biokominki w formie stolików przyciągają uwagę nie tylko funkcjonalnością, ale także bogactwem wzorów, projektów i materiałów, z których zostały wykonane. Projektanci dbają o to, by odpowiedni model znaleźli miłośnicy różnych stylów. Kominki-stoliki występują w różnych kolorach, mogą być wykonane ze stali, drewna lub posiadać szklany blat, czasem nawet są wyposażone w kółka, by można je było łatwiej przenosić. Niektóre modele zostały zaprojektowane tak, by po wygaszeniu ognia palenisko mogło zostać całkowicie zakryte przez specjalną, dopasowaną płytę. Dzięki temu, na pierwszy rzut oka nie widać, że wygodny i oryginalny stolik na kawę jeszcze kilka chwil temu był ekologicznym  kominkiem.

biokominek-biofireplace-shioconcept-social-01photo: Shioconcept

Ekspozycja pamiątek  

Innym, równie często spotykanym rozwiązaniem jest wykorzystanie biokominka jako półki na drobne przedmioty. Takie nietypowe połączenie niesie za sobą szereg udogodnień. To rozwiązanie idealne przede wszystkim do małych pomieszczeń. Modele przeznaczone do powieszenia na ścianie, wyposażone w małą półkę, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się każdy centymetr kwadratowy, a jednocześnie poszukiwana jest oryginalność i design.

biokominek-bio-fireplace-cosihome-helios-1photo: Cosihome

Przy wykorzystaniu biokominka jako półki, użytkownik zyskuje także niecodzienną dekorację. Każda pamiątka, figurka czy nawet bibelot zyska niepowtarzalną oprawę płomieni, które będą odbijały się blaskiem od ich powierzchni. Dzięki specjalnym systemom zabezpieczeń ryzyko uszkodzenia przedmiotów na takiej biokominkowej szafce jest zredukowane praktycznie do zera – pozostaje więc tylko cieszyć oczy swoje i gości.

biokominek-ozzio design-X093 Mensola-2photo: Ozzio Design

Przy zakupie biokominka użytkownicy kierują się przede wszystkim jego parametrami oraz wyglądem. Ma on przede wszystkim spełniać swoją podstawową funkcję, a przy tym w oryginalny sposób ozdabiać pomieszczenie. Jeśli dołożyć do tego dodatkowo możliwość bycia oryginalnym dodatkiem 2 w 1, mamy przepis na biokominek idealny.

biokominki-conmoto-biokominek-biofireplace-Loungfire_M1photo: Conmoto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *